További Belföld cikkek
- Hírhez fűzött vélemény miatt kapott bírságot a TV2
- Vágányzár lép életbe december 20-tól a Székesfehérvár−Szombathely vonalon
- Lázár János is megszólalt Tarr Zoltán feleségének kirúgásáról
- A terrorizmus nem áll meg a határon, azaz mi állhat a szerb–magyar katonai együttműködés hátterében
- A Belügyminisztérium szerint csaknem háromezer fővel nőtt a pedagógusok száma
Megtámadták a hirdetőt
Korábban az Osztrák Kelet- és Délkelet-Európa Intézet budapesti kirendeltség-vezetője, Rásky Béla közleményben tudatta a hazánkban működő külföldi cégekkel, kultúrintézményekkel: nem utazik többet Főtaxival. A társaság ugyanis a Pannon Rádióban hirdet, amely szerinte szélsőséges, antiszemita, cigányellenes, idegengyűlölő rádióállomás. Rásky Béla egy másik taxiscég, a Taxi 2000 szolgáltatásait sem akarja igénybe venni, mivel az a cég a Magyar Fórumban hirdet.
A közlemény nyomán elindult a Főtaxi elleni bojkott, melyhez sokan csatlakoztak, közöttük több SZDSZ-es politikus is. A fuvarozók vitatják cégük bojkottját, mondván, hogy a reklámköltéseiket nem a politika befolyásolja, hanem az üzleti érdek.
Az ORTT az OVB-hez passzolta Lendvai kérdését
Két állásfoglalást kérő levelet is kapott az ORTT a Pannon Rádióval kapcsolatban. Az egyikben Lendvai Ildikó szocialista alelnök arra kért választ, hogy a Pannon szervezőként részt vehet-e pártkampányban. Ennek előzménye, hogy a MIÉP-képviselők kapcsolatfelvételi lehetőségként a csatorna telefonszámát is megadták szórólapjukon.
Ezzel kapcsolatban az ORTT csütörtökön úgy döntött, hatáskör hiányában az Országos Választási Bizottsághoz továbbítja Lendvai Ildikó beadványát - nyilatkozta Vékony Éva, a testület szóvivője.
Ha működik: törvényes - gondolták
A másik levelet a Főtaxi vezérigazgatója, Végh Tibor írta még tavaly decemberben, azt tudakolva, jogszerűen hirdethetik-e szolgáltatásukat a Pannonban, amelyet a testület többször is elmarasztalt. Ez utóbbi ügyben az előírt, legfeljebb hatvannapos válaszadási határidő régen lejárt, de most csütörtökön sem született döntés, mivel a testület elhalasztotta.
A vezérigazgató közleményében úgy fogalmazott: feltevésük az, hogy a magyar demokrácia intézményei megfelelő garanciát jelentenek arra nézve, hogy ami törvényileg szabályozott módon működik, az egyben törvényes is.
- Nem tudok arról, hogy mi a bojkott utóélete, nem figyeltem, hiszen nem is mi kezdeményeztük - mondta Eörsi Mátyás az Indexnek. - Az biztos, hogy én, és még számos ismerősöm azóta sem utazunk Főtaxival. Természetesen ez nem fogja hasra vágni a céget, de nem is ez a célunk. Csak fel akartuk hívni arra a figyelmet, hogy Magyarországon működhet egy ilyen rádió, s vannak cégek, melyek úgy támogatják, hogy reklámot vásárolnak tőlük.