Veszélyzónában a forint, ebből drága nyaralás lesz
További Gazdaság cikkek
Vegyesen mozgott a forint a vezető devizákkal szemben péntek reggel a csütörtök esti szintekkel összevetve – adta hírül az MTI. Reggel 7 órakor az euró árfolyama 394,60 forint volt, minimálisan magasabb a csütörtök esti 394,53 forintnál.
Reggel 9 óra után már 395 forint 13 fillért kértek az euróért.
A svájci frank jegyzése 383,24 forintról 383,36 forintra nőtt, a dolláré viszont 367,40 forintról 367,22 forintra gyengült.
Az euró erősödött a dollárhoz képest: péntek reggel 1,0745 dolláron állt a csütörtök esti 1,0739 dollár után.
Korábban az Index is arról írt, hogy a jelenlegi járványügyi helyzet miatt idén könnyebb lesz megszervezni a külföldi nyaralást, mint tavaly. A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) tiszteletbeli elnöke azt mondta, hogy a kieső orosz és ukrán turisták helyére nem fognak nagy számban más külföldiek érkezni, 10-15 százalékos visszaesésre számít a belföldi turizmusban. Flesch Tamás arról is beszélt, hogy nagyon elszálltak az árak, elsősorban az energia, az élelmiszer és a munkaerő ára.
Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) szóvivője szerint a horvát és görög utak árai már utolérték a balatoni nyaralás költségeit; ez azt jelenti, hogy az euró erősödése a forinthoz képest már nemcsak a külföldi nyaralást, hanem a belföldi pihenést is megdrágította.
Május 25-én, miután Orbán Viktor bejelentette, hogy megadóztatják a nagy cégeket, az euró-forint árfolyam stabilan átlépte a 390-es határt, akkor a forint értéke 394-ig romlott az euróval szemben. Másnap a 396-ot is megközelítette, majd újra elindult meredeken felfelé az árfolyam, és a következő reggel 397,48 forintért lehetett kapni egy eurót. A 400-as euró-forint árfolyamot március elején már sikerült meghaladni egy rövid időre, akkor a magyar kormány az Oroszország elleni szankciókat okolta ezért.