A részvényesek nem szerették
Case-re a részvényesek azért is haragudnak, mert közvetlenül az összeolvadás után sokmillió dolláros részvénycsomagtól vált meg komoly haszonnal. "A részvénytulajdonosok egy része engem okol a cég rossz teljesítményéért, ezért válok meg tisztségemtől" - áll az elnök nyilatkozatában. Az elnök pozícióját tovább gyengítette, hogy a hatóságok vizsgálják az AOL egyesülés előtti könyvelését. Case ugyanakkor továbbra is a vállalat igazgatótanácsának tagja lesz.
Az AOL sokkal rosszabbul szerepel a Time Warnernél
A vállalat az America Online értékvesztése miatt tavaly 54 milliárd dollárt volt kénytelen leírni, és elemzők szerint ezt hasonló okokból idén egy újabb többmilliárdos leírás követheti. Eközben a Time Warner-cégek (Warner Brothers, New Line Cinema, Time magazin, HBO, Time Warner Cable) jól teljesítettek.
A sikersztori vége
A 44 éves, hawaii születésű Case 1985-ben alapította az America Online-t, a cég 2000-ben 106 milliárd dollárért vásárolta fel a Time Warnert. Az AOL-nak ekkor már harmincötmillió előfizetője volt, háromszor annyi, mint az őt követő Microsoft MSN-nek. A tech-szektor mélyrepülése azonban az AOL-t sem hagyta érintetlenül: a cég papírjai pénteken 14,88 dolláron álltak, míg 2001-ben, az egyesülés után 47 dollár, 2000-ben 72 dollár volt az árfolyam.