Hatvannégymilliárdos adósság
A DT adósságállománya 64 milliárd euró, ennek java része a költséges harmadik generációs - UMTS - mobiltelefon szolgáltatási licenszek finanszírozásából jött össze. Az új vezérigazgató feladata, hogy folytassa a cég konszolidálását, és új növekedési stratégiát dolgozzon ki.
A legrosszabb eset?
A költségcsökkentő program keretében a DT megválik 55 ezer dolgozójától megválik, és idén nem fizet osztalékot. Komoly leépítésekről már korábban is megjelentek hírek, de a cég illetékesei az 55 ezres elbocsátást októberben még a "legrosszabb esetre készült forgatókönyvnek" nevezték.
Az elbocsátások ellen a héten már több száz alkalmazott Bonnban, és a leépítésről még egyeztetni kell a szakszervezetekkel is. Az érdekképviseleti csoportok támogatták Ricke jelölését, mert abban bíztak, hogy a korábban is a cégnél dolgozó ember kevésbé hajlamos drasztikus leépítésekre.
Marad a Voicestream és a Matáv is
A mostani leírások tizennyolcmilliárd euró értékben érintik a VoiceStream amerikai mobilszolgáltatót, amelyet jóval értéken felül, közel 40 milliárd euróért vásárolt meg tavaly a társaság. Bár sokan az amerikai bevásárlást okolják a rossz eredményekért, Ricke közölte, hogy nincs szándékukban eladni az azóta T-Mobile USA-ra keresztelt céget. "Nem érné meg eladni, ez a bevétel nem segítene rajtunk, és a cég óriási fejlődés előtt áll" - mondta.
Helmut Sihler, a leköszönő elnök Bonnban az MTI-nek kijelentette, hogy mindenképpen többségi tulajdonosok akarnak maradni a Matávban, de pontos részesedési célt nem volt hajlandó mondani. A közelmúltban a Frankfurter Allgemeine Zeitung írta meg, hogy a tervek között szerepel a jelenleg több mint 59 százalékos tulajdoni rész lecsökkentése kis többségre. "Elégedettek vagyunk a Matáv fejlődésével, a cég értékét is helyesen mértük fel" - közölte Sihler az MTI-vel.