Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnök pénteken megkapta a Pfizer és a BioNTech által közösen gyártott vakcina első adagját − írja a Guardian.
Mosolygok a maszk alatt
− mondta a helyi médiának a miniszterelnök, miközben felvette az oltást.
Új-Zéland lezárta a határait, és szigorú intézkedések bevezetésének köszönhetően visszaszorította a járvány terjedését, azonban oltóanyagokból még mindig híján van az ország.
Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnök pénteken megkapta a Pfizer és a BioNTech által közösen gyártott vakcina első adagját − írja a Guardian.
Mosolygok a maszk alatt
− mondta a helyi médiának a miniszterelnök, miközben felvette az oltást.
Új-Zéland lezárta a határait, és szigorú intézkedések bevezetésének köszönhetően visszaszorította a járvány terjedését, azonban oltóanyagokból még mindig híján van az ország.
Az állam munkabiztonságért felelős hivatala megszüntette a bizonytalanságot, és úgy határozott, hogy Kaliforniában zárt térben sem kell maszkot viselniük azoknak a munkavállalóknak, akik már mindkét oltásukat megkapták – számolt be a CNN.
Kültéren az államban már senkit nem kérnek maszkviselésre, függetlenül attól, be van-e oltva. Az új szabályozás a távolságtartási követelményeket is eltörölte.
A legutóbbi tájékoztatás óta 87 koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában több mint 27 400 teszt eredményének feldolgozása nyomán – tájékoztatott a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Olyan személyekről van szó, akiknek korábban nem volt pozitív teszteredményük. Az új esetekkel 1 080 070-re nőtt a járvány eleje óta igazolt fertőzöttek száma.
Gyógyultnak nyilvánítottak 1 044 773 pácienst. Ez idáig 8 168 419 RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 1 324 035 antigéngyorstesztet végeztek el. Az elmúlt 24 órában 17 509 PCR-RT-tesztet végeztek el (9295-öt az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 8214-et pedig kérésre), és 9942 gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új igazolt esetek mellett 30 személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Az elmúlt 24 órában 87, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés.
A GCS szerint a 87 személy közül 82 korábban hunyt el, de csak most kerültek be az adatbázisba, az egészségügyi minisztérium által elrendelt ellenőrzések nyomán. Ezzel 32 115-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában – írja a Transindex.
Minden 16 évnél idősebb szerbiai állampolgár jogosult a 3000 dináros (mintegy 9000 forintos) segélyre, ha június 7-ig felvette a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját. A jelentkezési határidő lejárt, a kifizetés pedig ma megkezdődött.
A beoltottak zöme péntekig megkapja a neki járó pénzt – ígérik az illetékesek. Ám nem zárják ki, hogy hétfőig elhúzódik a kifizetés.
A legújabb adatok szerint Szerbiában mindkét védőoltást több mint 2,3 millió polgár kapta meg, körülbelül háromszázezren pedig az első adagot vették fel.
A beoltott nyugdíjasok tegnap kapták meg ugyanezt a 3000 dináros támogatást, nekik nem kellett jelentkezniük, a szociális segélyben részesülőknek viszont igen – írja a Magyar Szó.
A világon 177 368 659 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 840 634 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem péntek reggeli adatai szerint. Egy nappal korábban 176 967 559 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 830 585 volt.
A világon eddig összesen 2 489 219 706 adag koronavírus elleni vakcinát használtak fel a lakosság immunizálására.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegség
Mario Draghi miniszterelnök csütörtökön írta alá az oltási igazolás bevezetését engedélyező kormányrendeletet − adta hírül az MTI.
Belföldi közlekedéshez, idősotthonokba való belépéshez és tömegrendezvényeken való részvételhez is szükséges lesz az olasz digitális koronavírus-oltási igazolás. Ennek internetes honlapja csütörtökön nyílt meg, és július 1-jétől uniós digitális Covid-igazolványként működik.
Az EU-s igazolvány életbe lépésével Olaszország eltörli a külföldről érkezőkre (köztük a magyarokra) vonatkozó korlátozásokat.
Az egészségügyi minisztérium csütörtök esti adatai szerint 44 millió olaszt oltottak már be, közülük 14,8 millióan részesültek második dózisban, ami a lakosság 27,3 százalékának felel meg.
Hétvégi vesztegzárat hirdettek Lisszabonban és térségében a koronavírus-járvány terjedése miatt, a helyi lakosok péntek délután három és hétfő reggel hat között nem hagyhatják el a területet a következő hetekben, és a beutazás sem engedélyezett − közölte a portugál kormány.
Az intézkedés 18 önkormányzatot és körülbelül 2,8 millió embert érint. Egyelőre nem tudni, hogy a korlátozás meddig lesz érvényben.
A tízmillió lakosú Portugáliában 1350-nel nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma szerdán, ami február óta a legnagyobb emelkedés az országban. A legtöbb új esetet Lisszabonból és környékéről jelentették − adta hírül az MTI.
A portugál fővárosban járó külföldi turisták kivételt képeznek a hétvégi vesztegzár alól, és továbbra is ki-be járhatnak a térségben. Az intézkedés a repülőjáratokra és a munkaügyi célú utakra sem vonatkozik.
Indul az Index nemzetközi hírösszefoglalója a koronavírus-világjárványról, a legfontosabb történésekkel és tudnivalókkal.