Mexikóban abban bíznak, hogy hamarosan megérkezik az Egészségügyi Világszervezet jóváhagyása az orosz Szputnyik-vakcinára – írta a TASZSZ. A latin-amerikai országban csaknem 49 millió ember már teljesen védett a védőoltásoknak köszönhetően, míg másik 18 millió az első dózist kapta meg a vakcinából. A csaknem 125 milliós lélekszámú állam több mint nyolcmillió adagot kapott az orosz védőoltásból a napokban.
A világon 239 125 787 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 873 511 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem csütörtök reggeli adatai alapján.
A megbetegedések száma egy nap alatt 447 729-cel, a halálos áldozatoké 14 686-tal nőtt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.
A hivatalos adatok szerint a koronavírusnak
Franciaországban az egészségügyi dolgozóknak alig 0,6 százaléka nem vette fel a koronavírus ellen számukra kötelező oltást, s emiatt felfüggeszthető a munkahelyén – mondta szerdán Olivier Véran egészségügyi miniszter a France Info hírrádióban.
Az országban szeptember 15-én lépett életbe az egészségügyben dolgozók számára a koronavírus elleni oltás felvételének kötelezettségét előíró intézkedés, amely mintegy 2,7 millió embert érint. Közülük 15 ezren nincsenek még beoltva az egészségügyi tárca adatai szerint.
„Egy ideig 0,9 százalék volt a be nem oltottak aránya, ők felfüggeszthetővé váltak, de mostanra ez 0,6 százalékra csökkent. Kivételnek számítanak azok, akik azért mondanak fel, mert nem akarják magukat beoltatni” – mondta a miniszter. „Az a lényeg, hogy sem kórházak, sem idősotthonok nem zártak be, és betegeket sem kellett tömegesen átszállítani, mert mindenki felelősen viselkedett” – tette hozzá.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy amikor a kötelező oltásról döntés született, az egészségügyi dolgozóknak csak 60 százaléka volt beoltva, jelenleg pedig több mint 99 százaléka, azaz „az intézkedés elérte a célját”.
Tragikus rekord dőlt meg a koronavírus-járvány alatt Japánban; a pandémia kezdete óta több gyerek lett öngyilkos, mint 1974 óta bármikor, amióta rögzítik az erre vonatkozó adatokat – jelentette pénteken a japán sajtó a tokiói oktatási minisztériumra hivatkozva.
A tavalyi évben 415 japán általános vagy középiskolás gyerek vetett véget az életének, ami százzal magasabb, mint egy évvel korábban.
A japán történelem és kultúra hagyományaiban mélyen gyökerezik az öngyilkosság mint a szégyen elkerülésének egyik módja, és az ország hosszú évek óta a legmagasabb öngyilkossági aránnyal rendelkezik a hét legfejlettebb iparosodott ország között, de az öngyilkosságok számát az elmúlt 15 évben 40 százalékkal sikerült csökkenteni. A 2009-et követő évtizedben folyamatos volt a csökkenés.
A járvány kezdetekor azonban az öngyilkosságok száma ismét emelkedni kezdett. De míg a férfiak körében továbbra is csökkent, a nők körében nőtt azok száma, akik végeztek magukkal, amit a szociológusok a járvány okozta érzelmi és anyagi megrázkódtatásokkal magyaráznak.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy a 06-80-820-111 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.