Az ukrán parlament az első szavazáson támogatta az Oroszországhoz kötődő egyház betiltását – írja a The Independent.
Az ukrán parlament csütörtökön első körben jóváhagyta azt a törvényt, amely betiltaná a kisebbségi ukrán ortodox egyházat (UOC), miután Kijev azzal vádolta meg a háború kirobbanását követően, hogy együttműködik Oroszországgal.
Az UOC-nak történelmi kapcsolatai vannak Moszkvával, de azt állítja, hogy már nem tartozik az orosz ortodox egyházhoz. Tagadja Kijev vádjait, és azt állítja, hogy a törvénytervezet alkotmányellenes.
Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő a Telegram üzenetküldő alkalmazáson közölte, hogy a képviselők megszavazták a törvényjavaslat támogatását annak első olvasatában. Ahhoz, hogy hatályba lépjen, második körben támogatni kell, és az elnöknek jóvá kell hagynia.
Egy másik törvényhozó, Irina Herascsenko szerint a szavazás egy lépés afelé, hogy „a moszkvai papokat eltávolítsák az ukrán földről”.
Oroszországnak jelentős taktikai vereségeket kell elszenvednie az Ukrajnával vívott háborúban, mert ellenkező esetben a világ a jelenleginél lényegesen több erőforrást kell majd fordítson arra, hogy valamennyi biztonságot tartson fenn a bolygón –jelentette ki Mihail Podoljak ukrán elnöki tanácsadó.
Oroszország addig tud létezni, amíg van erőforrása a külső terjeszkedésre. Ez határozott jele annak, hogy a harmadik világháború már folyamatban van
– fogalmazott egy tévéműsorban.
Szerinte Oroszország meg akarja szegni a szabályokat, és inkább a szabályok ellen vív háborút, nem annyira a területekért. Ugyanakkor úgy véli, hogy Oroszország nem csak a posztszovjet térséget akarja uralni, hanem egész Európát – számolt be az Unian ukrán hírügynökség.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index vasárnapi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb hírei a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!