Az elnök fontosnak nevezte, hogy az Egyesült Államok egységet mutasson szövetségesei és Irak előtt. A bagdadi rezsimnek meg kell értenie, hogy nincs más választása, mint hogy maradéktalanul teljesítse a Biztonsági Tanács követeléseit, és erre már nem maradt sok ideje. Ha mégis másként választana, és kitart makacsságában, az erő alkalmazása elkerülhetetlenné válhat.
Még tart a vita
Bush elnök reggel a Fehér Házban tanácskozott a kongresszus vezetőivel. A szenátussal még nem sikerült dűlőre jutnia, elsősorban a demokrata párti törvényhozók közötti nézeteltérések miatt. Joseph Lieberman demokratapárti szenátor azonban a nap folyamán beterjesztett egy kétpárti határozattervezetet, amelynek ugyanaz a szövege, mint amiben a képviselőház és a Fehér Ház megegyezett, de amellyel Tom Daschle, a szenátus demokratapárti elnöke nem értett egyet. Daschle a szenátusi vita kezdetén nem volt jelen.
A háború ára
Az Irak elleni háború napi 1,5-2 milliárd dollárba kerülne az Egyesült Államoknak - vélte az Institute for International Economics nemzetközi gazdaságkutató intézet egyik szakértője. A CNBC-nek nyilatkozó Gary Hufbauer azt mondta, hogy ez a becslés 50-100 napig tartó háborút vesz alapul.
A költségeknél fontosabb azonban a kőolaj áremelkedése. A szakértő szerint amennyiben a kőolaj ára hordónként 10 dollárral nőne, ez az amerikai GDP-t 50 milliárd dollárral fogná vissza, és ennek duplájával, ha a borúlátóbb forgatókönyv valósulna meg, azaz az energiahordozó 20 dollárral drágulna.