Hoon szerint a hivatalos washingtoni kérés nem jelenti azt, hogy elkerülhetetlen egy Irak elleni háború. Arra figyelmeztette viszont az iraki vezetést, hogy az ország légi tilalmi övezeteiben járőröző brit és amerikai repülőgépek elleni támadások "hatással lesznek annak megítélésére", miként teljesíti Irak az ENSZ határozataiban előírt kötelezettségeit. Emlékeztetve arra, hogy a Biztonsági Tanács értékelni fogja a leszerelési követelések megvalósítását, kijelentette: meghatározó lesz az, hogy az iraki erők támadják a légi tilalmi övezetben humanitárius feladatokat ellátó erőinket.
A tűzoltók sztrájkjukkal akadályozzák az előkészületeket
Sir Michael Boyce vezérkari főnök a sajtóértekezleten aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a brit tűzoltók országos munkabeszüntetései aláássák egy Irak elleni katonai akció előkészületeit. A vezérkari főnök kijelentette, hogy a következő hetekre tervezett háromszor nyolcnapos sztrájk túlterheli a hadsereget, mivel a tűzoltók helyettesítése a hadsereg 19 ezer katonáját - a hivatásos hadsereg egyötödét - vonja el a mindennapi védelmi feladatok ellátásától.
Brit sajtóértesülések szerint az amerikai stratégák mintegy 15-20 ezer brit katona részvételével számolnak egy Irak elleni háborúban. A brit hadsereg 7. páncélos dandárjára épülő erőkben részt vennének a haditengerészet és a légierő egységei, köztük a különleges erők, az SAS katonái is.
Az iraki háborúban való brit részvétel kérdése minden bizonnyal fontos téma lesz Tony Blair brit kormányfő és George Bush amerikai elnök kétoldalú találkozóján a NATO prágai csúcsértekezletének keretében. A Prágában tartózkodó amerikai elnök egy szerdai sajtónyilatkozatában megerősítette, hogy hazájának eltökélt szándéka Irak békés úton vagy erőszakkal történő lefegyverzése. Bush felszólította a NATO-szövetségeseket, hogy csatlakozzanak egy Irak lefegyverzése céljából létrehozandó nemzetközi koalícióhoz.