Irak és az al-Kaida
Eközben Condoleezza Rice nemzetbiztonsági tanácsadó bejelentette, hogy Irak vegyi fegyverek kezelésére képzett ki több al-Kaida-harcost is. Rice azt állítja, hogy az erre vonatkozó információk az őrizetbe vett al-Kaida-harcosoktól származnak. Tudósítók szerint ez volt az első alkalom, hogy Washington bizonyítani próbálta azt a feltételezést, hogy az iraki rezsim és az al-Kaida terrorszervezet között kapcsolat állt fenn.
Új ENSZ határozat?
A BBC tudósítója szerint az ENSZ Biztonsági Tanácsának tagjai tisztában vannak azzal, hogy Washington új határozatot szeretne, és készek azt megvitatni. Jack Straw brit külügyminiszter azt állítja, hogy Oroszország, Kína és Franciaország valószínűleg kész lenne elfogadni az új határozatot. Igor Ivanov orosz külügyminiszter azonban elutasította a Tony Blair brit miniszterelnök által kedden nyilvánosságra hozott dossziét, amely az iraki rezsim veszélyességét hivatott bizonyítani. Nadzsi Szabri iraki külügyminiszter még kedden "hazugságnak" nevezte az anyagot.
Belpolitikai összecsapás
Bocsánatkérést követel George W. Bush amerikai elnöktől Tom Daschle demokrata szenátor, a szenátusi többség vezetője, mert az elnök azt mondta: "a demokrata többségű szenátus nem törődik az amerikai emberek biztonságával." Az általában visszafogott és nyugodt Daschle éles hangon utasította vissza az elnök szavait. Elemzők szerint a közeledő novemberi kongresszusi választások előtt a republikánusok a háborúra való készülődéssel akarják elterelni a figyelmet a belföldi problémákról.