Házak, hajók, és emberek ellen
További Külföld cikkek
- Szijjártó Péter Pekingből üzent, magyar közreműködéssel jöhet a mérföldkő
- Az Egyesült Államok szerint hamarosan tűzszünet jöhet a Közel-Keleten
- Saját állampolgárait is lehallgathatja az amerikai kormány
- Egyre súlyosabb a konfliktus Ukrajnában, a NATO-tagállamok drasztikus lépésre készülnek
- Tízmilliókkal csábítják az ukrán frontra az orosz adósokat – aki túléli, tiszta lappal indul
1998. augusztus 7. Öt perccel egymás után bombatámadás éri az Amerikai Egyesült Államok kenyai és tanzániai nagykövetségeit. Nairobiban százharminckilencen vesztették életüket, és ezerkétszázan megsérültek. Tanzánia fővárosában, Dar es Salaamban kilenc halálos áldozatot és ötvenhét sérültet követel a merénylet. A világ ekkor ismeri meg a robbantásokat kitervelő szaúdi milliomos, Osama bin Laden nevét.
1995 április 19. Egy teherautóba rejtett pokolgép elpusztít egy Oklahoma City beli kormányzati épületet. A merényletnek 168 halálos áldozata van. A robbantásért 2001 júniusában kivégzik Timothy McVeigh-t.
1995 március 20. Egy terroristacsoport öt tartály ideggázt helyez el a tokiói metró három kocsijában. A szarint tartalmazó pokolgépek a terv szerin egyszerre érkeztek volna a japán főváros földalattirendszerének központi állomására. A támadás nyomán tizenketten életüket vesztették, 3227-en sérüléseket szenvedtek.
1988 december 21. A PanAm 103-as járatán bomba robban. Az utasszállító egy skót kisvárosra, Lockerbie-re zuhan. A járaton 259-en a földön tizenegyen vesztik életüket.
1972 szeptember 5. Müncheni olimpia. Palesztin terroristákból álló csoport kilenc izraeli sportolót ejt túszul az olimpiai faluban. A túszejtők kétszáz társuk szabadon engedését követelik Izraeltől. A tűzpárbajban tizenegy izraeli sportoló, öt terrorista, és egy rendőr veszíti életét. Három túszejtő a hatóságok kezére kerül, de őket egy hónappal később egy Lufthansa járat eltérítése során (az utasok életéért cserébe) szabadon engedik.