További Külföld cikkek
- Bemutatták az új francia kormány tagjait
- Lövésenként 50 forintért szedi le az ellenséges drónokat a britek új fegyvere
- Kína egyáltalán nem ijedt meg Donald Trumptól
- Már több mint ezer észak-koreai katona halt meg az ukrán háborúban
- Török sajtóhírek szerint beadta a válókeresetet a bukott szír diktátor felesége
Gusztustalan ünneplés
"A Wendy's-be megyünk" - válaszolta Edwards az NBC érdeklődésére. Edwardsék immár a huszonhetedik házassági évfordulójukra készülnek, valamennyit Wendy's-ben ünnepelték.
"Az első évfordulónk napján éppen költözködtünk. Koszosak voltunk és gusztustalanul néztünk ki, így hát egy puccos étterem helyett egy Wendy's-ben kötöttünk ki. A következő évben valahogy újra egy Wendy's-ben találtuk magunkat" - vallott a családi hagyományról a Reutersnek Elizabeth Edwards, az alelnökjelölt felesége.
Hitvita
Jelölttársa, Kerry ezt biztosan nem tehetné meg multimilliárdos feleségével, a ketchupgyáros Teresa Heinz-Kerryvel. A demokraták elnökjelöltjének pillanatnyilag nem is a családi évfordulók szervezése az a magánéleti kérdés, ami nagy nyilvánosságot kapott.
A mélyen katolikus Kerryt most vallási kérdésekben támadják. Az Egyesült Államok történetében Kerry lehetne a második katolikus elnök. Az első, John F. Kennedy, Kerry politikai példaképe volt. Kennedynek arról kellett annak idején biztosítania a választókat, hogy a pápa nem fog parancsolgatni neki. Kerrynek most egyháza abortusz- és melegügyi álláspontjától kellett elhatárolnia magát.
Látványosabb hitet várnak
Ennél is lényegibb azonban, hogy Kerry nem beszél nyíltan vallásos elhivatottságáról. Ez, a mélyen vallásos Amerikában a kereszténységét minden megnyilvánulásában hangsúlyozó Bush mellett határozott hátránynak számít a választási harcban. Kerryt az amerikaiak alig hét százaléka tartja mélyen hívő embernek - pedig a többség istenfélő elnököt látna szívesen az Egyesült Államok élén.
"Az elnökjelöltek beszédeit figyelvén azt érezni, hogy Bush nagyon vallásos, Kerry viszont egyáltalán nem az" - mondta Amy Sullivan, egy azok közül a demokraták közül, akik szerint a kampányban többet kell beszélni a vallásos hitről.
Kerry azonban nem hajlandó erre, csak abban az esetben, ha a hit természetes módon szóba kerül egy téma taglalásakor. Ez abból fakad, hogy New Englandben, ahol ő felnőtt, a keresztények nem beszélnek nyíltan hitükről - mondták el hozzá közel állók, köztük fő stratégája, Tad Devine.