Az átkozott szakállas nőt mindenkit szereti, lecsúsztunk a hatodik helyre.
59. alkalommal rendezik meg az Eurovíziós Dalfesztivált, a helyszín Koppenhága, ahol már volt ilyen, és ahol Kállay-Saunders András a Running című szerzeménnyel igyekszik jobb helyezést elérni, mint tavaly ByeAlex, aki tizedik lett a Kedvesem című dalával. Még fél óra, és kezdődik a buli, 24 ország 24 előadójával.
Lengyelország 1994-ben csatlakozott a versenyhez, és ha már így történt, indulójuk, Edyta Gorniak menten második helyen is végzett a To Nie Ja című szerzeménnyel. Igazság szerint a szerbeket is mondhattuk volna, akik 2007-ben nyertek is, de előtte kétszer indultak Szerbia-Montenegró néven, szóval erről ennyit.
Az m1-en Gundel Takács Gábor mutogatja éppen a kulisszatitkokat, a kommentátorállás felszerelését, és elmeséli, hogyan készül fel a közvetítésre. Ja, és a külföldi tévés haverjai azt kérdezik tőle, hogy készen állunk-e a következő dalfesztivál megrendezésére, mert Bandit esélyesnek tartják. Az MTVA-nál most nagyon sok embert vert ki a hideg veríték szerintem.
A dalfesztivál történetében egy ország, Norvégia végzett az utolsó helyen a legtöbbször, egésze pontosan tízszer (1963, 1969, 1974, 1976, 1978, 1981, 1990, 1997, 2001 és 2004), Jó, háromszor nyertek is (1985, 1995 és 2009). A legtöbbször az írek örülhettek, hét alkalommal, második helyen holtversenyben áll Luxemburg, a britek, a franciák és a svédek 5-5 győzelemmel.
A 2004-ben utolsó norvég dal:
Sipos Dávid Günthernek csak az első két neve igazi, a Günthert utólag vette csak fel. Onnan tudom, mert egy gimiben jártunk. Állítólag azért Günther, mert régen hasonlított Günther Jauchra, a német Legyen Ön is milliomos! műsorvezetőjére, és a barátai annyi ideig güntherezték, hogy megszerette.
A közvetítés, a stadion, a hangulat már olyan, mint Európában. A foci, az nem.
Metálos volt, hipszter lett időlegesen, de már elmúlt neki. A tévéből ismerte meg az ország, mondja a versenyt felvezető tévéműsorban, és nem biztos, hogy mindenkinek az ment át róla, aminek kellett volna. Slayer-pólóban kellett volna hipszterkedni.
38 000 néző látta a helyszínen élőben a 2001-es verseny döntőját Koppenhágában, a Parken stadionban. Az észtek nyertek, ezzel:
Ha valaki nem akar nagyon viccesen giccses tévéműsort nézni, de élő versengésre kíváncsi, az választhatja a Sport1-et a Loki-UTE meccset, vagy az RTL II-t a VV Iza vs. VV Zsófi cicaharccal.
Bandinknak van esélye nyerni, ha csak a statisztikákat nézzük, hiszen a legtöbb nyertes dal angol nyelven hangzott el, egészen pontosan 24. Franciául sem rossz énekelni, 14 nyertes így adta elő a nótáját. Holland és héber nyelvű nyertes is volt, 3-3. Mutatunk egy tök random angol nyelvűt.
A Slayer-póló menő. A Slayer mindig menő. Az Acélváros feliratos sapkáról viszont nem tudom eldönteni, az-e. Mindegy, ByeAlex már elment, jön a giccsparádé.
Én aszontam, hogy ha azt akarta volna ByeAlex, hogy megtudják róla, hogy metálos, akkor lépett volna fel Slayer-pólóban. Ilyenben:
Mindketten hordtak már ACÉLVÁROS-sapkát.
Gondoltam, fontos megosztani.
És kurvajól bemutatja Koppenhágát. Motorcsónakon, versenyautón és parkourozva is be lehet járni a dán fővárost.
Teljesen el is felejtettem, hogy tavaly ő nyert, pedig még dán tündérlánynak vagy minek is hívtam akkor. Gondolom, az idei nyertes is ilyen megdöbbentő hatással lesz rám.
És odaérnek, hálistennek. Mind. Nagyon sokan vannak a B&W Hallerne nevű csarnokban, ahol éppen véget ér a nagyon x-faktorosra vett felvezetés.
Izland. Svédország ötször, Norvégia és Dánia háromszor, Finnország pedig egyszer.
Akkor ki kellene nyomtatni ezt itt, több példányban.
A japán The 5,6,7,8s-től a Woo Hoo című szám ment a tűzijáték alatt, ami a Kill Bill zenéje is volt.
A szakállas nőt hatalmas üdvrivalgás köszöntötte. Közben a VV6-párbajon éppen bikiniben mosnak ablakot a versenyzők.
Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, az örmény versenyzőé a leghülyébb név a verseny történetében.
Most még nem késő, hogy tényleg az legyen belőle.
Kállay-Saunders András rajtszáma. 11 előtt nemigen halljuk.
De lehet, hogy nem ezért kockatémájú a színpadkép :(
Egy szakállas, szemüveges faszi, egy nő, meg egy másik faszi, aki olyan, mint a szegény ember Leonardo DiCapriója, ha nagyon hunyorítunk, és pixeles a kép. Biodíszletnek vannak itt persze. Kezdünk.
Legalábbis azt írja róla a Wikipédia, hogy 2013 decemberében kijelentette, alapvetően nem egy politizáló típus, de morálisan, felfogásban és énekesként is a Janukovics-féle Régiók pártjával szimpatizál. Ehhez képest egy tökéletesen nyugati limonádé popdallal indul.
Illetve Tóth Vera, Kovács Kati, a többit nem hallottam, mert Gundi nagyon gyorsan elhadarta. Náksi Attiláról fontos adalék, hogy a méltán népszerű Náksi és Brunner producerpáros egyik tagja, és olyan örök slágerek szerzője, mint a Nézz az ég felé!, a Budapest Parádé egykori himnusza.
Vagyis klasszikus szovjet darabot, amivel a hármas vonalon járunk. A lány megmarkolta a bal mellét, és nekilátott eurodiszkós nótájának.
Mondja a barátnőm az ukrán versenyzőre. Én természetesen nem nyilatkozom.