Még egy pajkos magyar bekerült Cannes-ba
További Cinematrix cikkek
- Kihagyhatatlan néznivaló lett Clint Eastwood utolsó filmje
- Újabb részletek derültek ki a The Last of Us második évadáról
- Több mint 30 éves pályafutása alatt most először jelölték Golden Globe-ra Pamela Andersont
- Nicole Kidman az új filmjéről: Volt, amikor úgy éreztem, az sem érdekel, ha sosem érnek hozzám többé egész életemben
- Egy hónap sem telt, de már több mint 300 ezren látták ezt a magyar filmet
Múlt héten derült ki, hogy Andrasev Nadja pajzán filmje, a nyalakodós kukkoló cicáról szóló A nyalintás nesze bekerült a Cannes-i Filmfesztivál programjába, ma pedig már azt is tudjuk, hogy nem lesz egyedül a film:
A Superbia derült égből érkezett, nem is hallottunk róla korábban, a Facebook oldalát is a cannes-i bejelentés apropóján hozták létre ma délelőtt. A Filmalap közleménye szerint "a Superbia egy szerzői rövidfilm, mely a nemek közti előítéleteket és konfliktusokat térképezi fel a modern társadalomban elfogadott, tradíciókra és biológiai alapra helyezett szerepek kifordításával. A 15 perces alkotás egy képzelt társadalomban bekövetkező változást taglalja több karakter aspektusából is, kísérleti történetvezetéssel és pajkos életképekkel." A leírás alapján a film története valami hasonló lehet, mint a Sundance-re januárban kijutott Limbo Limbo Travel, úgyhogy tényleg mondhatjuk, hogy nagy év ez a magyar animációs lányoknak.
A Superbia előzetesét itt lehet megnézni:
Tóth Luca (tumblr) a budapesti MOME-n szerzett BA-diplomát, majd Angliában járt mesterképzésre. 2013-ban készítette el a londoni Royal College of Art animáció szakán A kíváncsiság kora című diplomafilmjét, mely a nagy presztízsű animációs filmfesztiválon Annecy-ban elnyerte a zsűri különdíját, a magyar mozinézők pedig a Szabadesés (Pálfi György, 2014) kísérőfilmjeként találkozhattak vele.
A Kritikusok Hete (Semaine de la Critique, Critics’ Week) a cannes-i filmfesztivál legidősebb párhuzamos programja. A Kritikusok Hetét a Francia Filmkritikusok Szövetsége 1962-ben hozta létre, céljaként az új tehetségek felfedezését határozta meg, az első- és második filmes rendezőkre koncentrálva. Felfedezettjeik között olyan nevek szerepelnek, mint Bernardo Bertolucci, Guillermo del Toro vagy Gaspar Noé, a magyarok közül itt szerepelt 2008-ban M. Tóth Géza Ergo című animációja, 2006-ban Kocsis Ágnes és első nagyjátékfilmje, a Friss levegő, 2005-ben Tóth Barnabás kisfilmje, a Vonaton, valamint 2003-ban Politzer Péter rendezése, a Gránátok.
A Kritikusok Hetét május 12-20. között 55. alkalommal rendezik meg. Tóth Luca filmje a rövidfilmek versenyébe kapott meghívást, a díjakról nemzetközi szakmai zsűri dönt Valérie Donzelli színésznő, rendező elnökletével.
A Superbia a Médiatanács Magyar Média Mecenatúra program támogatásával készült magyar-cseh-szlovák koprodukcióban. A film producere Lukács Péter Benjámin (Fakt Visual Lab), koproducerei Martin Vandas (Maurfilm) és Juraj Krasnohorsky (Artichoke), executive producere Osváth Gábor (Boddah). Az animációs film zenéjét Kalotás Csaba szerezte, a sound design Lukács Péter Benjámin munkája.
A Cannes-i Filmfesztivál május 11 és 22 között zajlik majd, Woody Allen legújabb filmjével, a Café Society-vel kezdődik majd a fesztivál, ahol Pedró Almodóvártól kezdve Jim Jarmuschon át Sean Pennig minden fontos filmalkotó jelen lesz, itt mutatják majd be először Nicolas Winding Refn új filmjét, a Neon Demont is, valamint az új Jodie Foster film, A pénzes cápa premierje is a fesztiválon lesz. Magyar film egyelőre nincs a hivatalos versenyprogramban, a vizsgafilmeket bemutató Cinefondationban lesz A nyalintás nesze, a Kritikusok hetében pedig a Superbia.
Rovataink a Facebookon