További Cikkek cikkek
A zsűri nagydíját, az Ezüstmedvét a Kong Que (Peacock) című kínai alkotás kapta, melyben Gu Changwei, a kínai filmgyártás egyik legjelentősebb operatőre debütált rendezőként. A történet központjában három testvér sorsa áll, a cselekmény a hetvenes évek kultúrforradalma után kezdődik és 1984-ig tart.
Dupla díj a Sophie Schollnak
Dieter Kosslick fesztiváligazgató Julia Jentsch
színésznővel és az Ezüstmedvével pózol
Ezüstmedve az ujját szopó tinédzsernek
A legjobb férfi főszereplőnek járó díjat a 19 éves amerikai Lou Taylor Pucci vette át első filmes alakításáért a Thumbsucker című alkotásban. Pucci egy tizenévest alakít, aki képtelen leszokni a hüvelykujjszopásról. Pucci partnere a Berlinálén szintén személyesen megjelent Keanu Reeves.
A legjobb művészi teljesítményért járó díjat Tsai Ming Liang forgatókönyvíró kapta, a legjobb filmzenének járó Ezüstmedvét Alexandre Desplat.
Díjazatlan magyarok
Magyarországot a versenyfilmek kategóriájában Koltai Lajos Kertész Imre regénye alapján készült Sorstalanság című filmje képviselte, és bár a berlini Radio1-ben délben még a Sorstalanságot is az esélyesek között latolgatták, a fesztiválon vegyes kritikai visszhangot keltő film semmilyen díjban nem részesült.
A Panoráma szekcióban vetített Pejó A. Róbert Dallas Pashamende című alkotása a művészmozik nemzetközi szövetségének dicséretében részesült. A film főszereplője, Gryllus Dorka, a fesztivál Shooting Stars programjában vett részt, ahol a holnap sztárjai mutatkoztak be a nemzetközi filmszakmának és sajtónak. Ezúttal Mundruczó Kornél sem kapott díjat, rövidfilmjét, a Rövid ideig tartó csendet a kisfilmes blokkban vetítették, ahol a skót Peter Mackie Burns Milk című filmjét díjazták a keddi kisfilmes díjkiosztón.
A közönségnek a palesztin öngyilkosjelöltek története tetszett
Az 55. Berlinálé közönségdíját a Paradise Now című holland-német-francia koprodukciós alkotás nyerte. Hany Abu-Assad rendező a közel-keleti konfliktus következményeiről szól a filmben: két palesztin öngyilkos merénylő bevetés előtti 24 óráját mutatja be.
A nézők szavazatai alapján második helyen végzett a Sophie Scholl - Die letzten Tage, a bronzérmet a Sometimes in April című amerikai-ruandai film kapta. A közönségdíjra a fesztivál teljes ideje alatt szavazhattak a látogatók a mozikban kiosztott cetliken vagy az interneten.