Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA Roxyn folytathatja Boros és Bochkor?
A gazdasági napilap információit erősítheti, hogy a Roxy programigazgatója, Laczkó Sándor egy hete azt nyilatkozta, nem tárgyalnak a rádió eladásáról, sőt további fejlesztéseket hajtanak végre annak érdekében, hogy a 96.4 a fiatalok leghallgatottabb rádiója maradjon.
A Napi Gazdaság úgy tudja, a tervek szerint a csatorna továbbra is a Roxy tulajdonában maradna, a Sláger viszont a reklámidő fejében tartalmat adna a rádiónak. A Sláger emellett továbbra is törekszik az országos elérésre, ezért helyi rádiókkal való kooperációra is törekszik, és erre a médiatörvény is lehetőséget biztosít.
Ez az új felállás csak kevesebb dolgozónak adhat munkát, ezért a Sláger Rádiónak körülbelül húsz embert el kell bocsátania. Ha igaz a Napi Gazdaság információja, a leépítés nyilván nem érinti a rádió legerősebb műsorát, a Bumeráng műsorvezetői, Boros Lajos és Bochkor Gábor pedig a Roxyn folytathatják reggeli műsorukat.
Az ügyben egyelőre nem sikerült megszólaltatnunk Hael Edinát, a Sláger Rádió vezérigazgatóját. A Roxy marketingmenedzsere, Horváth Beatrix az Index kérdésére azt válaszolta, találgatásokra nem reagálnak, a tényekről pedig délután adnak ki sajtóközleményt.
Mint ismert, a Sláger Rádió tárgyalásokat folytatott a Rádió1-el és a Pont FM-mel is. Előbbinél a túl magas ár, utóbbinál a frekvenciahasználat miatt folyó per miatt nem került sor a megállapodásra.
A Napi Gazdaság tudni véli azt is, hogy a Danubius Rádió is keresi annak a módját, hogy a brand fent maradhasson. Mint írják, akár nem országos szintű frekvencián való megjelenés is szóba jöhet, esetleg produkciós házként működtetnék a vállalkozást, de szóba kerülhet online sales house létrehozása is.