Azt a mindenit, az osztrák jódlisok valószínűleg zokognak most valahol az Alpoknál.
egyértelműen a késő '90-es évekbeli fiúcsapatok rajongóira próbál apellálni ezzel a produkcióval. Még a kamerába is úgy néz, mint az ifjú Nick Carter két ingletépés között a Backstreet Boys klipforgatásán.
akinek az izraeliek I Feel Alive dalcíméről nem a P.O.D. Alive c. számának refrénje ugrott be!
Kommentálta a bevonuló ukrán fellépőt Pándi Balázs kollégám mellettem.
Három fiú vezeti a műsort. Szokatlan. Az egyikük olyan csillogó zakót visel, hogy Aradszki László sem érhet a nyomába.
de mindenképpen látni szeretné, ahogyan a mi Jocink szétjalomálómálézza a mezőnyt, az kövesse az adást a Médiaklikk oldalán.
Bemutatkozik mind a 26 nemzet énekese, egyelőre a ki tud jobban mosolyogni-verseny zajlik.
Ez a drámai előadás jó, de lehetne mit csiszolni rajta. Például kellene pár tökös riff, vagy egy torzított gitár. Példát lehetne venni Doro Peschről, aki úgy tud kőkemény lenni, hogy közben mégis érzelemmel teli dalokat ír. Igényes zeneszeretőknek erősen ajánlott!
Az Eurovízió zenei színvonaláról, azt azért el kell ismerni, hogy színpadtechnikailag iszonyatosan erős az idei verseny.
Kállay-Saunders András 2014-ben ötödik lett az Eurovízión, ami az egyik legjobb magyar eredmény a versenyen, ezért nyilván érdekessé válik, ha pont az Eurovízió előtt az énekes éppen kifakad arra, hogy magyar közönség igénytelen.
Nem tudom ki ez a két fiú aki előbb beszélt, de a baloldalinak teljesen jó a fazonja. Még egy kicsit a hajra rá kellene gyúrni, és mehetne énekelni egy igazi tökös AOR bandába! A jobboldali menthetetlen.
Az Eurovízión simán ki lehet tűnni azzal, ha egy ország hat idős nénit küld versenybe. Az oroszok majdnem nyertek is ezzel:
Ha azt gondolják, hogy Ukrajnában nincsenek rendes hús-vér zenészek által előadott, igazi nagybetűs METÁLZENEKAROK, akkor nagy csalódást kell okoznom.
Itt van például az IGNEA, ami egy kicsit a Metallica S&M szimfonikus lemezére hajaz, de például van benne egy csodaszép hangú énekesnő, akivel rendbontó hajdísze ellenére is szívesen összenéznék egy Nightwish koncert ötödik sorában!
Az idei Eurovízió szlogenje, hogy ünnepeljük a sokszínűséget, ami valljuk be, nem éppen a kormánymédia erőssége. Mindegy, legalább ma este négy órán keresztül úgy érezhetik a köztévében, hogy közünk van Európához.
Эта ночь обещает быть жаркой #Eurovision #Eurovision2017 pic.twitter.com/0mOXghWxqz
— Зоя Покемон (@svdrglva) 2017. május 13.
Inkei Bence összeszedte a gorillákkal táncoló olaszoktól az angyali hangú bolgár gimnazistán át a jódlizó románig. Érdemes átfutni még kezdés előtt, erős lesz a színvonal.
Hosszú évek után először nem indult Oroszország az Eurovízió, az okokat pedig természetesen a politikában kell keresni. Oroszország idén Julia Szamojlovát küldte volna a versenyre, azonban Ukrajna megtiltotta neki a beutazást Kijevbe, miután kiderült, hogy 2015-ben az oroszok által megszállt Krím-félszigeten lépett fel. Ráadásul úgy, hogy Oroszországból utazott Krímbe, amit tiltanak az ukrán törvények, ezért három évre kitiltották az országból.
Egy ideig próbálták megtalálni a megoldás, de az ukránok hajthatatlanak voltak, mivel szerintük Oroszország direkt provokált azzal, hogy olyan előadót küldenek, aki ki van tiltva az országból. Az oroszok nem akartak más versenyzőt küldeni vagy műholdas kapcsolattal fellépni otthonról, ezért visszaléptek, de szakértők szerint ebben az is közrejátszhatott, hogy az elmúlt évek orosz agressziója, erősödő melegellenes és emberi jogi hozzáállásuk és Krím elcsatolása miatt rendszeresen kifütyülték a fellépőiket.
Az ügy pikantériája, hogy tavaly az ukránok épp egy olyan dallal nyertek, amiben Sztálin tatárokkal szembeni erőszakos fellépését énekelték meg.
Ennél azóta se volt maradandóbb ukrán fellépés, nem?
"Valóra vált az álmom, együtt elértük, amiért hónapok óta keményen dolgoztunk.
Nekem már az győzelem, hogy egyetlen romaként a döntő résztvevője lehetek.
– nyilatkozta Pápai Joci az elődöntő után. A magyar versenyző úgy tudja, a dalfesztivál történetében még soha nem volt roma előadó a döntőben, így számára óriási siker, hogy idáig eljuthatott.
Érdemes az elejétől nézni a műsort, mert a kiadott sorrend szerint Pápai Joci nyolcadikként lép fel Kijevben. Ez lesz a hivatalos sorrend:
Engem őszintén érdekel, hogy hány produkció fog rendes élő produkcióval fellépni, rendes hangszerekkel, mert az ilyen diszkós hülyeségekkel, meg műanyag alapokkal a világból ki lehet kergetni. Az elektronikus zene az első lépés a guminő felé.
A legbátrabb oddsok szerint is maximum 1 a 70-hez az esélye, hogy Magyarország nyeri a versenyt az Eurovízió összesítése alapján. A legesélyesebb meglepetésre Portugália, ami nem számít tradicionálisan erős indulónak.
Portugália után Olaszország és Bulgária jön, de még a románok jódlizós eurodance szörnyetege is esélyesebb, mint a mi Jocinktól az Origo c. szerzemény.
Csütörtök este tartották Kijevben a 2017-es Eurovíziós Dalfesztivál elődöntőjét. A magyar versenyző, Pápai Joci is továbbjutott Origo című számával. Ha még nem hallotta, itt az ideje.
Kilenckor kezdődik az idei Eurovíziós Dalfesztivál döntője. Az idei dalfesztiválon 42 ország indult el. Magyarországon kívül 9 ország jutott tovább csütörtökön, de volt már egy keddi forduló is, amikor szintén megszavaztak 10 továbbjutót.
A 20 elődöntőn kiválasztott ország mellett az 5 alapítóország és a tavalyi győztes versenyzője automatikusan döntős lesz, így összesen 25 ország énekeseivel mérkőzik meg Pápai Joci.
Rovataink a Facebookon