Mi a mondanivalója ennek a cégérnek? Kisnyékről jelentjük
Haász szerkesztő épp az imént emlékezett vissza mikszáthos stílusban utazására a keleti végekre, ahol megpihent egy néhány házból álló falu, Kisnyék kocsmájában. A faluszéli épületben üldögélve Haász szerkesztő megfigyelte, hogy az nem csak kocsma, hanem bolt is egyben.
Haász szerkesztő autóval volt, ezért kávét rendelt, és azt kortyolgatva tárta fel a komplexum sajátos működését. Kiderült, hogy a kocsma hajnalban nyitott, hogy mindenki megigya a maga felesét, majd bezárt, hogy a kocsmáros kinyithassa a boltot, majd miután mindenki megvette a tejet és a kenyeret, bezárt a bolt és a kocsma is, délutánig. Akkor újra nyitott a kocsma, a bolt, a kocsma, feles, kenyér, feles.
„Vajon mit csinálhatnak itt a helyiek, mivel tölthetik az idejüket a bolt és a kocsma világán túl?” – gondolkodott el Haász szerkesztő.
Választ remélve felkerestük a falut a street view segítségével, de csak egy újabb kérdéssel bővült a lista: mire utalhat az apró település „italboltjának” cégére? Fejek robbannak elő a korsóból? Vagy baljós módon éppen hogy abba zuhannak bele falu derék lakói? Ötletünk sincs.
Ha van elképzelése, írja meg nekünk az ugyelet[kukac]mail.index.hu címre, Kisnyék subjecttel.
Írásunkat egy, a településről írt szakdolgozat gondolatával zárjuk:
Mindenekelőtt fontosnak tartom megemlíteni, hogy Kisnyék történetében, hasonlóan a környező települések XX. századi történetéhez, nem említhetünk meg országos jelentőségű eseményeket, történéseket.