Használt szájmaszkok lepték el Hongkong tengerpartját
Környezetvédők arra figyelmeztetnek, hogy az élővilágra óriási veszélyt jelenthetnek az elhagyott szájmaszkok, amikkel a tengerparton, illetve a természetben, vagy természetközeli helyeken találkozni. Hongkongban 7,4 millióan élnek, és ugyan a lakosok által használt szájmaszkok egy részétől a megfelelő módon szabadulnak meg viselőik, az egyszerhasználatos maszkok másik fele sajnos egyéb szeméttel együtt mondjuk a parti vizekben végzi.
Gary Stokes, a Oceans Asia alapítója szerint az utóbbi 6-8 hétben emelkedett meg a használt maszkok száma. Az egyik héten egy 100 méteres szakaszon 70 darabot talált, majd amikor néhány nap múlva visszatért, újabb 30 darabot gyűjthetett be.
Amid #coronavirus scare in Hong Kong, discarded face masks washing up on beaches pose a risk to nature https://t.co/keM9XjMUgQ pic.twitter.com/9lOguosd1Y
— Reuters (@Reuters) March 12, 2020
Hongkongban egyébként évente 6 millió tonna hulladék keletkezik, és ennek csak kis részét hasznosítják újra, 70 százalék szemétlerakókban végzi. Ugyan a környezetvédők szerveznek szemétszedő akciókat, érthető, hogy nem mindenki akar használt arcmaszkokat szedegetni világjárvány idején. Ezért is kérik az embereket arra, figyeljenek oda, hogyan és hol dobják ki ezeket.