További Belföld cikkek
- Továbbra sincs főpolgármester-helyettese Budapestnek
- Hidegfront érkezik, hózáporokra és havazásra is készülni kell
- Ünnepi lázban ég a Fővárosi Közgyűlés, karácsonyi húzós játékot rendeztek a képviselők
- A Századvég felmérése szerint őrzi vezető szerepét a Fidesz–KDNP
- Két nap alatt háromszor mentettek magasból a szegedi mentők
A Fidesz vádjait mind Lamperth és férje, mind a rendőrség cáfolta. Rogán még szerdán annak elismerésére kényszerült, hogy a szerződések lefoglalásával kapcsolatban csak "találgatott".
A Fidesz László Csaba és Draskovics Tibor felelősségét is felvetette. A pénzügyminiszter és Medgyessy kabinetfőnöke igazgatói posztokat töltöttek be a K&H-nál, mindketten a bank és az ABN Amro egyesülése után kerültek a pénzintézethez. Draskovics és László is tagadja, hogy rálátása lett volna a brókercég ügyeire, a pénzügyminiszter vezérigazgató-helyettesként a két bank integrációjáért felelt.
Rogán sajtótájékoztatóján megemlítette, hogy a sikkasztásgyanús ügy fő felelősének tartott Kulcsár Attila kiemelt ügyféli kört építettet ki, a kivételezettek különlegesen jó feltételekkel szerződhettek. A VIP-listán politikusok és médiaszemélyiségek neve is megtalálható - mondta.
A Világgazdaság két listáról tud, Kulcsár protokollistájáról - melyen többek között Gyurcsány Ferenc és Demszky Gábor neve is megtalálható, illetve egy hatvan-hetven fős ügyféli körről - melynek azonban politikusok nem tagjai. Gyurcsány elmondása szerint személyesen nem rendelkezett befektetésekkel a K&H Equitiesnél, korábban tulajdonolt cége, az Altus azonban a brókercégen keresztül vásárolt állampapírokat. Demszky egyáltalán nem rendelkezik részvényekkel.
A befektetői körről egyelőre csak részleges információk jelentek meg, a Népszava Csányi Sándort, az OTP elnök-vezérigazgatóját; Pintér Dezső, a tv2 elnökét; Forró Tamást (aki szokásos csütörtöki Napkelte-beli műsorvezetését elcserélte a várható Rogán-interjú miatt) és Dunai Györgyöt, a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. vezetőjét nevezte meg. A Népszabadságnak nyilatkozva Áder János Mudura Sándort - megfogalmazása szerint Medgyessy "vadászcimboráját" -, Endrényi Juditot és Karl Imre MSZP-s politikust említette. Az érintettek, Csányi kivételével, még nem szólaltak meg az ügyben.
Az OTP-vezér közleményben cáfolta érintettségét. Mint mondta, soha nem volt a K&H Equities ügyfele, Kulcsár Attilával sem személyesen, sem telefonon nem beszélt, nem is találkozott.
Áder - aki Medgyessy személyes érintettségét is felvetette - információit egyébként magától a bűncselekményeket egy korábbi nyilatkozatában részben elismerő, majd a nyilatkozatot visszavonó Kulcsártól szerezte. Áder kétszer találkozott a brókerrel - ismerte el a Fidesz frakcióvezetője, miután az Katona Béla, az MSZP frakcióvezető-helyettese az ő érintettségéről adott ki közleményt.
Nem Áder volt az egyetlen, akinek az érintettségét a szocialisták felvetették. Katona Béla szerint a vádaskodást elkezdő Rogán többször is találkozott Kulcsárral, egyes pénzügyeit közvetítőn keresztül a brókercéggel intéztette. Az MSZP szerint Kövér Szilárd, a volt titokminiszter öccse is rendszeres üzleti kapcsolatban állt a céggel.
Rogán a felvetést a Népszava újságírójának "burkolt fenyegetésként" értékelte - írja a Magyar Nemzet. Kövér állítása szerint egy nyomdai üzletrész - sikertelen - megvásárlásának ügyében találkozott Kulcsárral, még négy éve.
A vádaskodás a K&H felső vezetését is elérte, csütörtökön lemondott posztjáról Rejtő E. Tibor, a bank vezérigazgatója és a pénzintézet belga vezérigazgató-helyettese, Ludo Jacobs. Zarnóczy Tibor, a bank vezérigazgató-helyettese, aki Kulcsár portfolio.hu-nak adott nyilatkozata szerint tudott a brókercég ügyeiről azonban a helyén maradt. A bank tagadja vezetői érintettségét.
|