További Külföld cikkek
- Ursula von der Leyen: Oroszország bármire képes, hogy megállítsa az országok európai integrációját
- A DK EP-képviselői nemmel szavaznak az új Európai Bizottságra
- Vizsgálhatják a TikTok romániai elnökválasztásban játszott szerepét
- Irán is reagált az Izrael és a Hezbollah között létrejött tűzszünetre
- Szijjártó Péter: Végre jó hírt kaptunk
Ki szivárogtatott?
|
Kelly nevét valószínűleg a védelmi minisztérium szivárogtatta ki. A fegyverszakértőt a Times, a Financial Times és a Guardian nevezte meg elsőként a vitatott riport forrásaként június 8-án. Egy nappal azután, hogy Geoffry Hoon védelmi miniszter a BBC kormányzótanácsához (a magyar közszolgálati médiumok kuratóriumához hasonló felügyeletéhez) címzett levelében Kellyt nevezte meg forrásaként.
Blairék is biztosak voltak
A Times ugyanakkor azt is írta, hogy a miniszterelnöki hivatal is "99 százalékig biztos" a forrás személyében.
A Guardian megkeresésére a védelmi minisztérium nem kívánt nyilatkozni arról, ki adott felhatalmazást Kelly lebuktatására. Az Independentnek nyilatkozó, nevük elhallgatását kérő védelmi minisztériumi források ugyanakkor Blairre mutatnak.
Ujjal mutogatnak
Hiába állítja a brit miniszterelnök, hogy nem adott utasítást Kelly megnevezésére, a név nélkül nyilatkozók szerint a miniszterelnöki hivatal felülbírálta a védelmi minisztérium Kelly nevének elhallgatását kérő munkatársait.
Az Independent forrásai szerint a minisztériumban komoly vita folyt Kellyről. A fegyverszakértő együttműködött a BBC riportjával kapcsolatos vizsgálatban, cserébe anonimitást kért. A név nélküli nyilatkozók szerint az egyeztetéseken Allister Campbell, Blair sajtótitkára is részt vett.
Ezt a lap megkeresésére a miniszterelnöki hivatal is elismerte, hozzátéve azonban, hogy a döntéseket a védelmi minisztérium hozta. A minisztériumi munkatársak szerint szivárogtatni azonban a miniszterelnöki hivatal szivárogtatott.