A doppingvád miatt 88 millió eurót követel az edző
További Sport cikkek
- Hárommilliós pénzbírság és hároméves kitiltás a párizsi olimpián demonstráló férfinak
- Cristiano Ronaldo és Tom Brady is kikapott egy rajongójától az egyik youtuber videójában
- Weöres Szabolcs hátránya már közel 7400 kilométer a földkerülő versenyen
- Újabb kontinens került képbe a 2036-os olimpiai rendezéssel kapcsolatban
- Bíróság elé áll az Ingebrigtsen fivérek édesapja, saját gyermekei jelentették fel
Visszalépett a párizsi vb-től
Kenterisz a sydneyi olimpián valósággal berobbant a világ élmezőnyébe, a kétszáz méteres síkfutás döntőjében nagy fölénnyel verte riválisait. Győzelmének értékét növelte, hogy hosszú idő után ő volt az első fehérbőrű, aki sprintszámban diadalmaskodni tudott.
A görög a 2001-es edmontoni vb-n is első lett, majd a rá következő Eb-n sem talált legyőzőre, azóta viszont komoly versenyen nem ért el sikereket. A tavalyi párizsi világbajnokságon például váratlanul visszalépett, és a szóbeszéd szerint nem véletlenül.
A Balco kapcsolatban állt Cekosszal
Az angol lap tudni véli: súgtak az edzőjének, versenyzője nehogy fennakadjon az ellenőrzésen. Az újság arra hivatkozik, hogy a THG előállítója, a Balco cég vezetője, Victor Conte kapcsolatban állt Cekosszal, ezt egy 2002-es emaillel támasztják alá.
A The Observer úgy érvel, hogy a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) főtitkárának, Gyulai Istvánnak is felkeltette az érdeklődését, hogy a legjobb harmincba tartozó atléták közül a görögök többször nem ott voltak, ahol eredetileg megjelölték. (A szervezet pontos információkat kér a legjobbak programjáról, tartózkodási helyéről, a váratlan ellenőrzések végrehajtása céljából.)
Figyelmeztették a görög szövetséget
Egy ízben például az észak-görögországi edzőtábor helyett Katarban készült Kenterisz és az olimpiai bronzérmes Jekaterini Tanou, és arról címlapján számolt be egy helyi lap. Az IAAF ezután küldött figyelmeztetést a görög szövetségnek, hogy igyekezzenek elkerülni a hasonlóan kínos szituációkat, kivált az athéni olimpia közeledtével.
Cekoszról egyébként az újság azt írja, hogy a hét évvel ezelőtti dortmundi versenyen "kimenekítette" tanítványait a doppingellenőrök elől. Hozzáteszik: három éve két AEK-futballista bukott le a doppingvizsgálaton, amihez szerintük ugyancsak köze volt a trénernek. A brit lapnál azt is gyanúsnak tartják, hogy versenyzői általában nem indulnak el csak a világversenyeken, a Grand Prix-től távol maradnak.
Etikátlan és felháborító támadás
A görögök egyértelműen rosszindulatú és etikátlan és felháborító támadásnak vélik a cikket, Cekosz pedig jogi képviselőjén keresztül bejelentette, beperli a lapot, egyszersmind nyolcvannyolcmillió eurós - huszonhárom milliárd forintos - kártérítést követel.