Talmácsi még mindig utolsó, de javulgat

2009.06.13. 16:09
Ahogy a szabadedzéseken, a Moto GP időmérőjén is a 19., azaz utolsó helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíján. Az időeredménye lassan, de biztosan javul.

A magyar motoros, aki péntek délelőtt írt alá új csapatához, a Scot Racing Teamhez, 800 kcm-es Hondáján javított időeredményén a szombat délelőtti szabadedzéshez képest, az élcsoportban végzettek valamelyest lassultak.

Ez azt jelenti, hogy Talmácsi kicsit közelített, és már négy másodperc alá szorította hátrányát a legjobbakkal szemben.

"Úgy érzem fokozatosan haladunk előre, ez a köridőkön is meglátszik - mondta Talmácsi a csapat tájékoztatása szerint. - Nem szabad hajszolni az eredményeket, most a fejlődésen és a tanuláson van a hangsúly. Pokolian gyors ez a motor, 317 km/órával száguldok vele a célegyenesben, de még gyorsulni fogok, és a féktávokon is csiszolnom kell. Fantasztikus érzés ebbe az elit mezőnybe tartozni, mindent megteszek, hogy megálljam a helyem közöttük. Várom a holnapi versenyt, megfontoltan kell majd hozzáállnom a nagydíjhoz, hiszen életemben először leszek ott a GP-kategória rajtrácsán."

Talmácsi kevesebb mint egy év alatt lépett két kategóriát a gyorsaságimotoros-világbajnokság sorozatában: tavaly még a 125 kcm-esek között versenyzett, néhány hónapig úgy tűnt, ezt a szezont 250-ben tölti, de néhány hete a második motor hiánya és a médiajogok átruházásával kapcsolatos vita miatt szakított a Balatonring Teammel. Ő az első közép-európai versenyző, aki a vb legnagyobb kategóriájában szerepelhet.

A viadal honlapja szerint a 250 köbcentisek között szereplő Németh Balázs a 21. helyet szerezte meg a szombat délutáni időmérőn, míg Tóth Imre a 23. lett. Németh, a Balatonring Team pilótája, pályafutása második vb-futamán szerepel.

"A szabadedzés nagyon hasznos volt, mert igazából akkor tudtam először versenytempóban menni a pályán a pénteki problémák után - nyilatkozott Németh. - Nagyon sok kört mentem, így egész jól megismertem a pályát. Az időmérő elején a futóművön állítgattunk, aztán azt tanácsolták a szerelők, hogy keressek egy nálam egy-két másodperccel gyorsabb versenyzőt. Tudtam is vele menni három kört, közben folyamatosan gyorsultam, mert ellestem tőle az íveket meg a féktávokat. Az egyik kör végén azonban túl gyorsan mentem be az egyik kanyarba, és kicsúsztam, de szerencsére nem lett semmi bajom. Az esés miatt egy kicsit el vagyok keseredve, mert így nem tudtam kihozni magamból a maximumot. "