Talmácsi 9 tizedre az exbajnok Haydentől

2009.06.16. 12:06 Módosítva: 2009.06.16. 12:06
Egyenletesen fejlődik Talmácsi Gábor pénteki Moto GP-bemutatkozása óta, a hétfői teszten megközelítette a 2006-os világbajnokot. Mérnökei dicsérik, ő örül.

Tovább gyorsult a hétfői, barcelonai Moto GP-teszten a hétvégi futam után Talmácsi Gábor: még utolsó, de ideje egyre jobban közelít a többiekéhez.

A magyar hondás, aki péntek óta versenyez a legmagasabb kategóriában, 15.-ként végzett, egy másodpercen belülre került a 2006-os világbajnok Nicky Haydenhez képest, aki 14. lett.

A ducatis 1:44.157-et futott, Talmácsi 1:45.056-ot, ami egyéni csúcsa a katalán pályán. Ráadásul az amerikai majdnem dupla annyi kört tett meg, 98-at, a magyar 53-at.

A 28 éves pilóta fejlődése eddig nagyon egyenletes, pénteken 1:47.654-gyel nyitott, a szombati szabadedzésen 1:46.844-et, az időmérőn 1:45.833-at, a vasárnap reggeli bemelegítésen 1:45.374-et ment.

15. Talmácsi (Scot-Honda) 1.45.056

A futamon teli tankkal, majd fáradt gumikkal 1:45.652 lett a legjobbja, három másodpercen belül volt a leggyorsabb kört teljesítő Casey Stonerrel. Megtartotta ezt a különbséget a hétfői tesztnyertes, gyári hondás Andrea Doviziosóval is, aki 1:42.230-cal végzett.

”Boldog vagyok, fejlődtünk, ez most a legfontosabb. Már a beállításokat próbáltuk rám hangolni, kitaláltunk néhány változtatást, egyre jobban érzem a motort. Az asseni futamra is készültünk, a szerelők és a mérnökök dicsértek, ami jólesett, és motivál, hogy mielőbb utolérjem a mezőnyt” – nyilatkozta Talmácsi saját honlapján.

A következő, Holland Nagydíj jövő szombaton lesz, előtte csütörtökön és pénteken az edzéseken készülhet a világ egyik legjobb pályájára a Hondával a volt 125-ös bajnok.