A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
A világbajnoki ezüstérmes Sastin Marianna könnyed győzelmet aratott első mérkőzésén, így bejutott a nők 63 kg-os kategóriájának nyolcaddöntőjébe. A Vasas sportolója kellemes ellenfelet kapott első meccsén, a bissau-guineai Jacira Francisco Mendoncát az első menetben előbb válldobással, majd mögékerüléssel 3-0-ra verte. A másodikban aztán a magyar már csak annyit adott ki magából, amennyi egy mögékerüléshez kellett, ezzel két menetben hozta a kötelezőt.
Sastin a követező körben a legutóbbi két Európa-bajnokság aranyérmesével, az ukrán Julija Osztapcsukkal találkozik.
14 mp-cel a vége előtt Izland vezetett, hetest lőhetett, mégis hosszabbítás jött, aztán még egy. Feledhetetlen meccset nyert a válogatott.
Hugo Chávez venezuelai elnök a dél-amerikai függetlenségi harcok hősének, Simon Bolivar kardjának másolatát adta át Ruben Limardo aranyérmet nyert venezuelai vívónak. Limard elmondta, otthon fogja tartani a kardot és bárki megnézheti, írta a Huffington Post. Chávez aranyozott kardmásolatot korábban Fidel Castrónak is adott.
Isabelle Yacoubou, francia kosarasnő barátja egy transzparensen kérte meg barátnője kezét kedden, a csehek elleni meccsen, amit végül meg is nyert a francia csapat. A franciák csütörtök este Oroszországgal fognak összecsapni.
Matthew Mitcham Pekingben aranyérmet nyert a férfi 10 méteres toronyugrásban. 2008-ban az ausztrál volt az olimpia egyetlen bevallottan meleg férfi résztvevője. Londonban augusztus 10-én kezdi meg a 10 méteres toronyugrás selejtezőjét, de hogy addig se hiányolják rajongói, ukulelézve, félhangosan dúdolta el a Family Guy főcímdalát az olimpiai falubeli szobájában, írta a Huffington Post. Mictham a klip alá írta, hogy ő csak egy olimpiai bajnok műugró, aki szívesen penget szabadidejében. Korábban Beyoncétől a Single Ladies című dallal örvendeztette meg rajongóit.
Stephanie Rice, háromszoros olimpiai bajnok ausztrál úszó, az amerikai NBA-sztár Kobe Bryant társaságát élvezte, írta a Sydney Morning Herald. A szemmel láthatóan jól szórakozó pár a női kerékpárosok sprintversenyét nézte meg, ahol Anna Meares az ausztráloknak nyert. Állítólag 2008-ban találkoztak először, egy pekingi olimpiai bulin. Londonban Bryant egy autogramot kért Rice-tól a lányának, akinek az ausztrál a kedvence. Cserébe Rice megkapta a kosaras cipőjét. Rice szerint jó csere volt. Összejöhetnek, hiszen Bryant elhidegült a feleségétől és a válás is lezárult.
Kate Lundy, ausztrál sportminiszter elvesztette azt a fogadást, amit angol kollégájával, Hugh Robertsonnal kötött, ezért kénytelen lesz angol mezben evezni Eton Dorney-ben. A két politikus abban fogadott, hogy melyik ország fog több érmet szerezni az olimpián. Ha Robertson vesztett volna, ausztrál mezben kellett volna gyeplabdáznia.
Kettétört a kubai rúdugró, Lazaro Borges rúdja az első ugrása közben. A széthasadó sporteszközből fadarabok repültek szét, de senkit sem sebesítettek meg, a kubai jól van.
Szabó Attila a 24. helyen áll a férfi tízpróbázók első száma, a 100 méteres síkfutás után. A 28 éves többpróbázó 11.15 mp-es idővel ért célba futamában, amiért 827 pont jár. A tízpróbázókra szerdán még négy szám vár, elsőként a távolugrás.
A londoni olimpia megnyitóján a csapatok bevonulásakor látott magyar formaruha bekerült a legszebb kilenc közé a refinedguy.com szerint. A cikk szerint nem csupán a sporteredményekkel, hanem a viseletükkel is kitűnhet egy-egy ország a játékokon. A fotókkal illusztrált összeállításban Magyarország mellett Belgium, Brazília, az Egyesült Államok, Franciaország, Hollandia, Kolumbia, Olaszország és a Zöld-foki Köztársaság szerepelt a több mint 200 formaruhából kiválasztott legjobbak között. A honlap nem állított fel sorrendet a kiemelt ruhák között.
Lutz-Christian Wolff egyetemi professzor szerint a kínai sportsikereknek csupán az ázsiai ország rendkívüli földrajzi adottságai, a hatalmas terület és a közel 1,3 milliárd lakos a magyarázata. Wolff tizenhárom éve dolgozik Hongkongban, és úgy véli, a kínaiak még eredményesebbek lesznek. "Mivel Kínában élnek a legtöbben, itt van a legnagyobb esély világklasszisok felfedezésére is - mondta Wolff. - Az ország gazdasága rohamléptekkel fejlődik, ez pozitívan hat a sportéletére is. Lesznek a kínaiak a mostaninál még jobbak is. Ráadásul mentálisan is sokat fejlődtek, tele vannak önbizalommal, ami régen kevésbé jellemezte őket."
Urányi János, Fábián László (1956, Melbourne, kajak - kettes, 10 000 m)
Parti János (1960, Róma, kenu - egyes, 1000 m)
Hesz Mihály (1968, Mexikóváros, kajak - egyes, 1000 m)
Tatai Tibor (1968, Mexikóváros, kenu - egyes, 1000 m)
Foltán László, Vaskuti István (1980, Moszkva, kenu - kettes, 500 m)
Gyulay Zsolt (1988, Szöul, kajak - egyes, 500 m)
Ábrahám Attila, Csipes Ferenc, Gyulay Zsolt, Hódosi Sándor (1988, Szöul - kajak, 1000 m)
Czigány Kinga, Dónusz Éva, Kőbán Rita, Mészáros Erika (1992, Barcelona, kajak, 500 m)
Kőbán Rita (1996, Atlanta, kajak - egyes, 500 m)
Horváth Csaba, Kolonics György (1996, Atlanta, kenu - kettes, 500 m)
Kolonics György (2000, Sydney, kenu - egyes, 500 m)
Novák Ferenc, Pulai Imre (2000, Sydney, kenu - kettes, 500 m)
Kammerer Zoltán, Storcz Botond (2000, Sydney, kajak - kettes, 500 m)
Kammerer Zoltán, Storcz, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (2000, Sydney, kajak, 1000 m)
Kammerer Zoltán, Storcz, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (2004, Athén, kajak, 1000)
Janics Natasa, (2004, Athén, kajak - egyes 500 m)
Janics Natasa, Kovács Katalin (2004, Athén, kajak - kettes 500 m)
Kovács Katalin, Janics Natasa (2008, Peking, kajak - kettes 500 m)
Vajda Attila (2008, Peking, kenu - egyes 1000 m)
Dombi Rudolf, Kökény Roland (2012, London, kajak - kettes 1000 m)
Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács, Fazekas Krisztina (2012, London, kajak 500)
Eirik Veras Larsen szerezte meg az aranyérmet férfi kajak egyes 1000 méteren. A kiválóan hajrázó norvég mögött a szinte végig vezető, világbajnoki címvédő kanadai Adam van Koeverden ért célba másodikként, a német Max Hoff pedig harmadikként.
Ebben a számban magyar induló nem volt.
Férfi kézilabdásaink Izlanddal csapnak össze az elődöntőért
Magyarország sportolói eddig 21 aranyérmet szereztek az olimpiák kajak-kenu versenyein, ezen az olimpián már ez a második.
Legutóbb 1992-ben nyert olimpiai aranyérmet a női négyes.
Az utolsó 200-at nagyon megnyomták, első lett a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina négyes. A németek a második helyen, bronz a lengyeleké.
150 van még hátra.
A fehéroroszok vannak előttünk, de jönnek a németek is.
Az élen a magyar négyes a rajt után
A németek mellettünk a négyesen.
A program szerint 11.44-től az 500 méteres szám döntője jön a Szabó-Kozák-Fazekas-Kovács négyessel.
53 ezreddel végzett a magyar páros (3:09.646) a portugálok (3:09.699) előtt, a harmadik helyre a németek jöttek be.
Alig valamivel, de megelőztük a portugálokat, nagyon szoros volt, a célfotó döntött. Megvan az ötödik magyar arany az olimpián.
Vezetünk
Átvették a vezetést a svédek, de még van 500.
Mögöttünk rögtön a svédek, a németek nagyon lemaradtak.
Az ausztrálok és a svédek is jól kapták el