A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
A Dombi, Kökény kajakos duó a szám friss Európa-bajnokaként száll majd vízre a döntőben. A németek címvédő egysége - Andreas Ihle és Martin Hollstein - mellett egy-egy új-zélandi, orosz, svéd, szlovák, ausztrál és portugál hajó lesz a magyarok ellenfele a Dorney-tavon.
Mellettük a hármason a svédek, az ötösön a németek
Dombiék megnyerték saját futamukat 3.11-es idővel, így nem kellett a középfutamban versenyezniük.
A program szerint 11.16-tól kezdődik a férfiak K2 számának 1000 méteres döntője, Dombi Rudolf és Kökény Roland párosával.
Az elején nagyon elengedte a többieket, hiába kezdett bele 500 után, nem tudta befogni őket, a német lett az aranyérmes, a spanyol Cal a második, a kanadai Oldershaw a harmadik.
Jön az utolsó 250, még mindig a német elől.
Szétszakadt a mezőny, két hajónyi a hátránya egyelőre.
500-hoz érnek, az oroszt előzi meg, első Menkov majd Brendel.
A német és a francia kezdett bele, ők vezetnek
Vajda Attila a hármas pályán, az orosz és a francia között.
ami sokkal jobb, mintha például oldalszél lenne.
„Az egész mezőny nagyon felkészült, nagy csaták lesznek az érmekért. Ezzel együtt Attilának minden esélye megvan a címvédésre, de az előcsatározásokat látva nem fogják könnyen adni a sikert" - mondta a szegedi versenyző esélyeiről Storcz Botond szövetségi kapitány.
„Igazából nem is az ellenfelek jelentik a legnagyobb kihívást, hanem az időjárás, a szél, a hűvös idő. Ezek megnehezítik a dolgomat" - mondta a középfutam után a magyar kenus.
A 2008-as olimpiai döntőben 3.50.467-tel ért célba, két másodperccel megelőzve a spanyol Calt. A mostani döntő résztvevői közül Menkov a negyedik, Zsukovszkijaz ötödik, Goubel a hetedik helyen végzett akkor.
A négy évvel ezelőtti olimpián Vajda Attila szállította a magyar küldöttség első olimpiai aranyérmét.
2004-ben, szinte teljesen ismeretlenül lökte be a hajóját bronzra ezer méteren. 21 éves volt, a számban nem szoktak ilyen fiatalon berobbanni.
Vajda 2000-ben, tizenhat évesen dobbantott először, akkor a két évvel idősebbek közt megnyerte az Európa-bajnokságot ezer méteren.
A nyolcas döntőben a német Sebastian Brendel, az üzbég Vagyim Menkov, a spanyol David Cal, az orosz Ilja Stokalov, a francia Mathieu Goubel, a kanadai Mark Oldershaw és a fehérorosz Alekszandr Zsukovszkij lesznek Vajda ellenfelei az
Nem bonyolítják túl az életet az olimpiai kajak-kenu versenyek helyszínén, a következő számlát ott szereztük. Hét fontot kértek egy el szendvicsért és egy narancsízű vitaminos italért.
A Süddeutsche Zeitung egy oldalt írt Ambrus Attiláról, a Viszkis rablóról. A kajak-kenu pálya felé az egyik német ezt olvasgatta, ezzel melegített a döntőkre. A cikk címe: Küss die Hände, schöne Frau - jelenti Ághassi kolléga a kajakpályáról.
Szerda este 1-1-et játszott egymással az angol és a spanyol férfi gyeplabdacsapat, azonban a spanyolok szerint a bíró két büntetőt nem adott meg nekik a lefújás előtti percekben. Dani Martin, a spanyolok edzője elfogultsággal vádolta meg az esemény lebonyolítóit. "Ha a Nemzetközi Gyeplabda Szövetség elnöke nem ad magyarázatot, az súlyos következményekkel fog járni".
A végeredmény után Nagy-Britannia gyeplabdacsapata 1988 óta először bejutott az olimpia elődöntőjébe. Az angol edző, Jason Lee szintén beismerte, hogy a mérkőzést vezető bíró nehéz helyzetben volt, de szerinte szó sem lehetett elfogultságról.
Az egész világon mintegy 900 millióan látták a londoni olimpia megnyitóját. Timo Lumme, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság marketingigazgatója elmondta, a négyórás ünnepség hivatalos televíziós nézettsége ennél alacsonyabb lesz. "Most csak azt tudjuk, hogy hányan láttak akár csak egyetlen percet is a megnyitóból" - magyarázta Lumme. "A nézettség egy átlagérték, amelyet a televíziós társaságoktól beérkező adatok után lehet kiszámolni, és csak azokat tartalmazza, akik hosszabb ideig nézték a közvetítést."
Az eddigi rekordot a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon rendezett spanyol-holland döntő tartja, melyet 909,6 millióan láttak legalább egy percig, hivatalos nézettsége 530,9 millió lett.
A tavalyi Európa-bajnokság megismételt döntőjén az orosz válogatott szoros mérkőzésen három ponttal ismét legyőzte a törököket az olimpia női kosárlabdatornájának negyeddöntőjében.<
női kosárlabdatorna, negyeddöntő:
Ausztrália-Kína 75-60
Oroszország-Törökország 66-63
Franciaország-Csehország 71-68
Egyesült Államok-Kanada 91-48
A címvédő brazil válogatott ötszettes mérkőzésen győzte le a világbajnok Oroszországot a női röplabdatorna negyeddöntős rangadóján.
női röplabdatorna, negyeddöntő:
Japán-Kína 3-2 (26, -23, 23, -23, 16)
Brazília-Oroszország 3-2 (-24, 22, -19, 22, 19)
Egyesült Államok-Dominikai Köztársaság 3-0 (14, 21, 22)
Koreai Köztársaság-Olaszország 3-1 (-18, 21, 20, 18)
A brit férfi gyeplabda-válogatott bejutott az elődöntőbe, mivel a spanyolok elleni ki-ki mérkőzésen döntetlent (1-1) ért el.
A világbajnoki ezüstérmes franciák kikaptak Montenegrótól a női kézilabdatorna negyeddöntőjében. A címvédő, világ- és Európa-bajnok norvég válogatott, ha nehezen is, de bejutott a legjobb négy közé, ugyanis bár a szünetben még négygólos hátrányban volt, végül 21-19-re legyőzte Brazíliát.
női kézilabdatorna, negyeddöntő:
Spanyolország-Horvátország 25-22 (13-12)
Norvégia-Brazília 21-19 (9-13)
Koreai Köztársaság-Oroszország 24-23 (14-11)
Montenegró-Franciaország 23-22 (13-13)
Kedden rendezték meg az Olimpián az RS:X-es hölgyek és urak számára is az éremfutamot - ami nem csak ennek az Olimpiának a (méltó) végét jelentette számukra, hanem az Olimpiától való elköszönést is - hiszen Rioban az RS:X helyét átveszi a kite-szörf. De hogyan is ért véget ez az Olimpia a szörfösöknek?
Az összesített éremtáblázat szerint Magyarország négy arany, két ezüst és három bronzéremmel a 13. Első Kína, második az Egyesült Államok, harmadik Nagy Britannia.