A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
Este 10-kor futják a férfiak a 4x100-as váltó döntőjét. A jamaicai csapatban ott van a 100 és 200 méteren olimpiai bajnok Bolt, a mindkét távon második Blake, valamint Carter és Frater is. A tavalyi vb-n ugyanez az összeállítású váltó 37.04-es világcsúcsot futott. A tagok most is kirobbanó formában vannak, összejöhet az új rekord.
A brit Mo Farah a tízezer méteres síkfutás után az ötezret is megnyerte.
Eredmények:
1. Mohamed Farah (brit) 13:41.66
2. Dejen Gebremeskel (etióp) 13:41.98
3. Thomas Pkemei Longosiwa (kenyai) 13:42.36
3. helyen ért célba, és bronzérmes lett Marosi Ádám öttusázó.
A tavalyi világbajnok simán nyerte a számot, a dél-afrikai Caster Semenya nagyot hajrázott az utolsó százon, de már későn indított. Harmadik az orosz Pojsztogova lett.
Eredmények:
1. Marija Szavinova (orosz) 1:56.19
2. Caster Semenya (dél-afrikai) 1:57,23
3. Jekatyerina Pojsztogova (orosz) 1:57.53
Ausztrália 83-74-re legyőzte Oroszország női kosárlabda-válogatottját a bronzmeccsen, ezzel a 3. helyett megszerezve.
A spanyol női kézi-válogatott lett a bronzérmes, miután kétszeres hosszabbításban 31-29-re legyőzte Dél-Koreát.
a cseh Svoboda nyert a kínai Csung-zsung előtt. Marosi Ádám a 3., Kasza Róbert a 12.
1200 méter futás van még a célig.
Kasza továbbra is a hatodik.
első Csung-zsung, második Svoboda. Nehéz lesz felfutni rájuk.
Kasza visszacsúszott a hatodikra a második lövés előtt.
Vezet a kínai, második Svoboda.
őt Csung-zsung követi két másodperccel, aztán Leszun a 3. plusz kilenccel, és ugyannkor megy Kasza is. Marosi 11 mp-es hátránnyal startol. A címvédő Mojszejev megy mögötte öttel.
Dél-Korea és Spanyolország játssza a női kézitorna 3. helyéért a mérkőzést. Rendes játékidőben nem sikerült dönteni. 24-24 után a kétszer ötperces hosszabbításban 4-4-et dobtak, így a második hosszabbítást tart jelenleg. 30-29-re a spanyolok vezetnek.
el az öttusázók a kombinált számban.
Kasza Róbert a negyedik helyről, kilencmásodperces hátrányból, Marosi az ötödik helyről, 11 másodperces hátránnyal startol. A számban 3000 métert kell futni, és közben háromszor lőni, ötször-ötször kell eltalálni a céltáblát. Csak öt találat után folytathatja egy öttusázó a számot. A versenyzőnek korlátlan számú lövése van, ha belefér az 1 perc 10 másodperces időlimitbe.
A női 20 kilométeres gyaloglásban hatalmas meglepetésre, világcsúccsal az orosz Elena Lasmanova legyőzte a 2. helyen beérkező szintén orosz címvédő és világbajnok Olga Kanyiskinát. Az első ideje 1:25:02, míg a 2.-é 1:25:09. Harmadikként a kínai Csiejang Sen-csie ért célba 7 másodperccel lemaradva a 2.-tól. Madarász Viktória a 41. lett.
A kombinált (futás+pisztolylövészet) számot kilenc és tizenegy másodperces hátránnyal kezdik majd meg, éremesélyesek.
Connic nyergében ő is 1200 pontot kapott. Verőhiba és időtúllépés nélkül ment végig a pályán.
Trinidad nyergében 1200 pontot kapott. Kasza jön.
A Marosival is menő lóval a mexikói Soto 1176 pontot lovagolt.
Az olasz De Luca hibátlanul lovagolta azt a Connicot, akivel majd Kasza is indul az öttusa-lovaglásban.
Pozitív lett a doppingtesztje Ghfran Almuhamad szíriai atlétának, aki a 400 m gát előfutamában egy hete esett ki. A 27 éves sportoló augusztus 3-án adott mintájában a metilhexanemin nevű stimuláns nyomaira bukkantak. A B próba igazolta a pozitív eredményt.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság fegyelmi bizottsága kizárta a szíriai atlétát, eredményét pedig törölte.
Ez a tizenkettedik doppingeset az olimpia alatt: korábban az 50 km-es gyaloglásban Pekingben aranyérmes olasz Alex Schwazer, továbbá Lujza Galjulina üzbég tornász, Hysen Pulaku albán súlyemelő, Tameka Williams St. Kitts és Nevis-i atléta, Viktorija Baranova orosz női pályakerékpáros, Amin Lalu marokkói férfi 1500-as futó, Marina Marghieva moldovai kalapácsvető, Diego Palomeque kolumbiai atléta, Kissya da Costa Cataldo brazil evezős, Nicholas Delpopolo amerikai cselgáncsozó és Hassan Hirt francia férfi 5000 m-es futó bukott le.
A címvédő és világbajnok orosz Jevgenyija Kanajeva győzött a ritmikus gimnasztikázók egyéni összetett versenyében. A 22 éves rg-s a sportág történetében elsőként nyert két olimpiai aranyat egyéni összetettben.
1. Jevgenyija Kanajeva (Oroszország) 116,900 pont
2. Darija Dmitrijeva (Oroszország) 114,500
3. Liubu Csarkasina (Fehéroroszország) 111,700
Több tízezren ünnepelték a Buckingham Palota előtt az 50 km-es gyaloglóversenyen utolsó helyezettjét, a brit Dominic Kinget, aki a győztes orosz Szergej Kirgyapkin után 39 perccel ért célba
A sportoló annyira elfáradt, hogy amint átért a célvonalon, kerekesszékbe ültették, mert jártányi ereje sem maradt. Összeesett a japán Kojcsiro Morioka is.
A kerékpáros Gijs van Hoecke-t azért küldték haza, mert képtelen volt a saját lábán távozni egy londoni nightclubból. Kiderült, korábban már egy úszót is haza zavartak. A mellúszó Fanny Lecluyse-t még augusztus 3-án ültették repülőre, mert hajnali fél négykor részegen tért vissza a csapat szállására.
Jun Vu Pak a bronzmeccsen egy szigetért tüntetett, amelyiket a japánok is magukénak tudnak. A NOB szabályai szerint tilos politikai célokra használni a játékokat, ezért nem szeretnék az eredményhirdetéskor látni a dobogón.
Az élő adásban pityergő Lolo Jones, akit a fél Egyesült Államok egy emberként ekéz, saját bevallása szerint egyre puhányabb. „Hihetetlen, milyen gyorsan vesztek a fittségemből az olimpia után. Most épp tíz másodpercig világított a zöld lámpa, ennyi időm volt, hogy átsétáljak a túlsó oldalra, és alig-alig sikerült” – írta Twitteren.