Árpád

Hosszú döntős, Kapás 4., három világcsúcs, Phelps 19. aranya

2016.08.08. 05:20
Jól úsztak a magyarok a játékok második napján is, Kapás Boglárka centikkel maradt le az éremről.

Azonnal világcsúccsal indult a nap a medencében, a svéd Sarah Sjöström 100 méter pillangón javította meg saját rekordját, és lett olimpiai bajnok. 98 századot, majdnem egy másodpercet vert a második, kanadai Penny Oleksiakra, a harmadik Dana Vollmer lett. A csúcsán 16 századot javított.

Következő döntő, következő világcsúcs: a brit Adam Peaty az előfutamokban úszott világcsúcsát döntötte meg, az 57.55-öt faragta 57.13-ra. Fantasztikus teljesítmény volt ez is a 100 méteres mellúszásban.

Harmadik döntő vasárnap, harmadik világrekord a szuperklasszis Katie Ledeckytől, aki szintén a saját csúcsát javította elképesztő, kétmásodperces különbséggel: 3:56.46.

Ebben a döntőben magyar is úszott, Kapás Boglárka, és nem is ment neki rosszul, csak 45 századdal maradt le a dobogóról, negyedik lett. Új országos csúccsal érte el ezt, elmondta, a bronzot sajnálja, de az idejével elégedett, úgyhogy végülis örül.

Nem döntő volt, hanem elődöntő a magyar szempontból talán legfontosabb vasárnapi futam, a 100 méter hát a nőknél, Hosszú Katinkával. A riói olimpiai bajnok a második futamban végzett a második helyen, csak az amerikai Baker verte egy kézfejnyivel. Második idővel jutott így be a hétfői döntőbe.

Kozma Dominik 200 méter gyorson nem került döntőbe, azt mondta, már a startnál érezte, hogy nem fog menni, kicsit meg is húzódott közben. 100 méteren még javíthat.

A nap utolsó versenye a férfi 4x100-as gyorsváltó volt, az amerikaiak simán megnyerték, soraikban a hipersztár Michael Phelpsszel, aki 19. olimpiai bajnoki címét szerezte. Ami természetesen világcsúcs.

Férfi 4x100 m gyorsváltó, olimpiai bajnok:

1.  Egyesült Államok (Caleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian) 3:09.92 perc
2. Franciaország (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manadou, Jeremy Stravius) 3:10.53
3. Ausztrália ( James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen, Cameron McEvoy) 3:11.37