Orbán Viktor: Megjöttek a magyarok!

2023.11.16. 21:06 Módosítva: 2023.11.16. 21:59
A Bulgáriában elért döntetlennel kvalifikált a 2024-es németországi labdarúgó-Európa-bajnokságra a magyar válogatott, amire Orbán Viktor miniszterelnök is reagált a Facebookon.

Csütörtök este 2–2-es döntetlent játszott a magyar labdarúgó-válogatott Bulgáriával, az Európa-bajnoki selejtezősorozat 7. fordulójában. Marco Rossi csapata hiába szerezte meg korán a vezetést, a bolgár csapat még a félidő előtt egyenlíteni tudott, majd a 79. percben egy büntetőből szerzett góllal fordított is.

A magyar nyomás végül a 97. percben hozta meg az eredményt, amikor Szoboszlai Dominik, a nemzeti együttes csapatkapitánya szabadrúgást végezhetett el, amit bolgár részről a menteni igyekvő Alex Petkov a saját kapujába bólintott.

Mivel több találat nem esett, a döntetlennel Magyarország kijutott a 2024 nyarán, Németországban esedékes Európa-bajnokságra,

így zsinórban harmadszor vehet részt a kontinenstornán.

Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán reagált az eredményre és a kvalifikációra. A „Megjöttek a magyarok!” címet viselő bejegyzéshez a kormányfő a következőt írta: „Csont nélkül az EB-n. Végre!”.

A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap Montenegró ellen zárja a selejtezőcsoportot hazai pályán. A mérkőzés 15 órakor kezdődik a Puskás Arénában, amelyről az Index is élőben tudósít.

Labdarúgás
Európa-bajnoki selejtezők, program

November 16., csütörtök
Bulgária–Magyarország 2–2 (Delev 24., Deszpotov 79. – 11-esből, ill. Ádám M. 10., Petkov – öngól 97.)