új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

A magyar válogatott 35–32-re a kikapott párizsi olimpia férfi kézilabdatorna csoportkörének első fordulójában Egyiptomtól. A továbbjutáshoz így még a vártnál is nagyobb bravúr kell majd. Helyszíni összefoglalónkat alább olvashatja. Köszönjük figyelmüket.

A magyar válogatott további  csoportkörös  programja

• július 29., 21.00 Magyarország–Argentína
    • július 31., 9.00 Magyarország–Norvégia
    • augusztus 2., 9.00 Magyarország–Dánia
    • augusztus 4., 16.00 Magyarország–Franciaország
  • 60’
    gól | Egyiptom | 2. félidő
    HUN
    32
    35 EGY Jaja Omar (5)
    60’

A tehetetlen magyar védelem ellen, ami a végeredményt jelenti. Nem jött össze a győzelem.

• 59’
    HUN
    32
    34 EGY Jaja Omar (5)
    59’

Passzívnál volt az egyiptomi támadás, Omar lövése pedig becsorgott a kapuba. Bóka pedig a másik oldalon mellé dobta.

• 59’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 2. félidő
    Bodó Richárd (39) HUN
    59’

Hét a hatban jönnek az egyiptomiak, bátor húzás, Omar tört volna be, majdnem elhagyta a labdát, de maradt nála. Bodó a levegőben szabálytalankodott el-Dera ellen. Két perces kiállítás, számára véget ért a mérkőzés...

• 59’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    HUN Bodó Richárd (39)
    32
    33 EGY
    59’

Bodó labdát szerzett és egész pályáról gólt dobott a visszasprintelő egyiptomi kapus mellett! Egy gól a hátrány, egyiptomi időkérés. Hatalmas izgalmak.

• 58’
    31
    33 EGY
    58’

Gyors gól kellett, Bodó higgadt maradt ziccerben.

• 58’
    HUN
    30
    33 EGY Ahmed Meszili (80)
    58’

Az egyiptomi beállót megint jól játszották meg. Nagy kár érte.

• 57’
    HUN Bóka Bendegúz (7)
    30
    32 EGY
    57’

Üres kapuval támadtak az egyiptomiak, elszórták a labdát, agresszív volt a magyar védekezni, Bóka pedig az üres kapuba lőtt!

• 56’
    HUN Bánhidi Bence (27)
    29
    32 EGY
    56’

Fazekas tört volna be, végül Bánhidi kapta, és lőtt nagy erővel gólt, közben pedig az egyik egyiptomi játékost kiállítják két perce. Ez most lehetőség.

• 55’
    HUN
    28
    32 EGY Jehia el-Dera (39)
    55’

Fazekas adta el a labdát, nem ért vissza a magyar védelem, el-Dera pedig kegyetlenül büntet. Rengeteg a könnyű egyiptomi gól. Lékai pedig leül a padra.

• 54’
    HUN
    28
    31 EGY Jaja Omar (5)
    54’

Lékainak nem volt jó a labda, Omar csapott le rá, és vihette kapura, aztán ziccerben nem hibázott. Fájó hibák fontos pillanatokban. Majd Fazekas a kapufát találta telibe.

• 53’
    HUN
    28
    30 EGY Jehia el-Dera (39)
    53’

Bombaerős volt a lövés, Palasics tehetetlen volt.

• 52’
    HUN Fazekas Gergő (24)
    28
    29 EGY
    52’

Fazekas nagyot játszik, most is átverte az egyiptomi védelmet, és középről kilőtte a bal alsót.

• 52’
    HUN
    27
    29 EGY Jaja Omar (5)
    52’

Omar azonnal rohanásból egyenlít, nagy kár érte.

• 52’
    HUN Lékai Máté (66)
    27
    28 EGY
    52’

Jobb oldalról jobb kézzel egy remek csel után, Lékai!

• 51’
    HUN
    26
    28 EGY Ahmed Meszili (80)
    51’

Ligetvári és Sipos között próbált betörni Ahmed Meszili, ütközés volt, de szabálytalanság nem. Végül sajnos üresen maradt a beálló, és könnyű gólt szerzett.

• 50’
    26
    27 EGY
    50’

Ilics lőtt középről, meglökték a levegőben, szabad dobás. Fazekas kapta, megpróbált betörni, de kemény az egyiptomi védekezés. Végül Lékai előtt volt terület, és fontos gólt dobott.

• 49’
    hétméteres: kihagyta | Egyiptom | 2. félidő
    49’

Omar próbált betörni, Bodó próbálta fogni, de végül megadták a hétméterest. Bartucz a kapuban, és kivédte Sanad hétméterest. Nagy védés!

• 48’
    hétméteres: bent | Magyarország | 2. félidő
    HUN Imre Bence (91)
    25
    27 EGY
    48’

Megtört kicsit a magyar csapat, gyorsan bekapott három gól miatt. Fazekas elcsúszott, megállt a figura, végül Ilics passzolt Bánhidinek, akit lerántottak, hétméteres. De kiállítás nincsen. Imre pedig magabiztosan lőtte be a hétméterest.

• 47’
    HUN
    24
    27 EGY Jaja Omar (5)
    47’

És megint Omar, távolról hatalmas erővel.

• 46’
    HUN
    24
    26 EGY Jaja Omar (5)
    46’

Újra az egyiptomiak klasszisa, egy elrontott magyar támadás után már kettő közte.

• 45’
    HUN
    24
    25 EGY Mohamed Ali (92)
    45’

Megint pattintott labdát kapott a beálló, közel jártunk ahhoz, hogy megszerezzük a labdát, de megint eredményesek az egyiptomiak. Kár érte.

• 44’
    24
    24 EGY
    44’

Fazekas ellentmondást nem tűrően tört be, és dobott kissé jobbról remek gólt, újra egál.

• 43’
    HUN
    23
    24 EGY Ahmed Meszili (80)
    43’

Majdnem labdát szereztünk, de eljutott végül a labda az egyiptomi beállóhoz, Ahmed Meszili pedig nem hibázik.

• 43’
    Ancsin Gábor (33) HUN
    43’

Ali Zein tört volna be, megállították, Ligetvári volt kemény, majd megint pattintott átadásból játszották meg a beállót, Ancsin szabálytalankodott, és kapott két perces kiállítást.

• 42’
    23
    23 EGY
    42’

Az egyiptomi időkérés után szerzett labdát Imre Bence. Az egyenlítésért támadhatott a magyar csapat, Bodó pedig betört volna, de szabálytalankodtak ellene. Hétméteres az ítélet, amit Imre először a kapusba lőtt, de a kipattanó az övé lett, és a hálóba dobta. Döntetlen!

• 41’
    HUN Ancsin Gábor (33)
    22
    23 EGY
    41’

Palasics védett megint, lábbal, Ali Zein lövésének állta útját. Nagyon fontos mozzanat volt. A másik oldalon Ancsin távolról eredményes, egy közte. Jön is az egyiptomi időkérés...

• 40’
    21
    23 EGY
    40’

Kemény az egyiptomi védekezés, megállították Szitát, de maradt a labda nálunk, Ancsin ment közelebb a kapushoz, és erősen a sarokba lőtt.

• 39’

Palasics védte el-Dera ajtó-ablak ziccerét, mekkora bravúr! Meccsben tartja csapatát a magyar kapus.