HUN
    2
    3 BRA Adriana Cardoso de Castro (21)
    5’

Nem hibázott a büntetővonalról, ezzel a mérkőzésen először átvette Brazília a vezetést.

• 5’
    gól | Brazília | 1. félidő
    HUN
    2
    2 BRA Jéssica Quintino (10)
    5’

• 5’
    HUN Klujber Katrin (42)
    2
    1 BRA
    5’

• 3’
    HUN
    1
    1 BRA Bruna de Paula (2)
    3’

• 2’
    1
    0 BRA
    2’

Passzívnál szép átlövéssel nyitott Kuczora Csenge, ott folytatja ahol a franciák elle abbahagyta.

• 1’

A szélig húzták a labdát brazilok, Böde-Bíró Blanka azonban védeni tudott.

• 1’

A találkozót a zöld mezes Brazília kezdei, a mienk fehér uniformban játszanak ma.

• Először a brazil, aztán a magyar nemzeti csapat fut fel a pályára. Majd  ahimnuszok következnek.

• A norvég Jorum Lars, Kleven Havard kettős vezeti a mai találkozót.

• A dél-amerikai együttes keretét végignézve látható: a Cristian Rocha által irányított csapat tagja a Győrrel Bajnokok Ligája-címet nyerő, remekül egy-egyező Bruna de Paula, valamint a kapuban az egész BL-, illetve EL-szezonban remek formát mutató Gabriela Moreschi, valamint Renata de Arruda áll. Előbbi már az első csoportmérkőzésen is demonstrációt tartott, hiszen a spanyolok 31 lövéséből 14-et hárított, így 45 százalékos védési hatékonysággal zárt – olvasható a Magyar Kézilabda Szövetség honlapján.

• A magyar válogatott mérlege Brazília ellen:

18 mérkőzésből 11 győzelem, két döntetlen, öt vereség. Tétmérkőzéseken pedig: nyolcból öt győzelem, egy döntetlen, két vereség.

A két csapat legutóbb az előző olimpián, valamint közvetlenül azt megelőzően kétszer találkozott egymással a felkészülési időszakban. A felkészülési mérkőzéseket Siófokon hozta női válogatottunk, ám a tokiói idő szerint délelőtt 11-kor kezdődő összecsapást már a dél-amerikai együttes nyerte hat góllal, szinte végig magabiztos előnnyel kézilabdázva.

• Női kézilabda-válogatottunk már a megnyitó előtt, csütörtökön pályára lépett a házigazda (és nem mellesleg olimpia címvédő és világbajnok) franciák ellen.

Golovin Vlagyimir csapata az első 15 percben uralta a találkozót, majd az ellenfél észbe kapott, és onnantól kezdve a mieink futottak az eredmény után. Az első játékrészt háromgólos hátránnyal zártuk (15–12), majd a szünet után egygólra is visszajöttünk, végül háromgólos vereség lett a találkozó vége (31–28).

Brazília pedig hatalmas meglepetésre gyakorlatilag lemosta a Spanyolországot a pályáról, és 11 gólos győzelemmel kezdte az ötkarikás játékokat.

Az A csoport első fordulós eredményei:

• Brazília–Spanyolország 29–18 (15–10)
    • Hollandia–Angola 34–31 (19–18)
    • Franciaország–Magyarország 31–28 (15–12)

A csoport állása:

1. Brazília 2 p (+11), 2. Hollandia 2 p (+3), 3. Franciaország 2 p (+3), 4. Magyarország 0 p (-3), 5. Angola 0 p (-3), 6. Spanyolország 0 p (-11)

A magyar válogatott további csoportmérkőzései:

• 07.30., 16.00 Magyarország–Angola
    • 08.01., 14.00 Magyarország–Spanyolország
    • 08.03., 9.00 Magyarország–Hollandia
  • Korán kezdődik a mai játéknap az olimpián, kézilabdától nem megszokott módon már 9 órakor is mérkőzést rendeznek – méghozzá éppen a magyar női válogatott lép pályára ekkor. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány csapata Brazília nemzeti válogatottja ellen folytatja a szereplést a második fordulóban.

A mérkőzést az Indexen élőben közvetítjük, tartsanak velünk!

Minden, olimpiával kapcsolatos hírt, érdekességet megtalálnak az Indexen, böngésszék mellékletünketamelyben megtalálják a részletes programot, illetve azt is, pontosan mikor szurkolhatunk a magyar sportolóknak.