14 - 12
2024.08.01. 15:29
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Itt a vége, a magyar női kézilabda-válogatott összességében megérdemelten, három góllal győzte le a spanyol csapatot, ezzel pedig továbbjutott a negyeddöntőbe, amely már Lille-ben lesz esedékes. Gratulálunk! A mérkőzésről részletes helyszíni beszámolónkat alább olvashatja. Köszönjük figyelmüket.

• 59’
    gól | Spanyolország | 2. félidő
    HUN
    27
    24 ESP Jennifer Gutiérrez (17)
    59’

Füzi-Tóvizihez jutott el a labda, aki most hibázott, nem talált utat a hálóba pörgetése, a másik oldalon jön a gól, Gutiérrez lőtt ziccerből, de ez a végkimenetelre már nincsen hatással.

• 59’

González ziccerben hibázott, csak a kapufát találta el, és a kipattanó a mienk lett. Simonnál viszont a másik oldalon faultot fújtak, visszakapták a spanyolok a labdát. Nem tudtak gyorsan indulni, Fernández pedig szabálytalankodott, nincs gól. Kezd eldőlni... vagy eldőlt már?

• 58’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    HUN Füzi-Tóvizi Petra (4)
    27
    23 ESP
    58’

És sikerült kivédekezni a spanyol időkérés utáni első támadást, Arcosra fújtak belemenést, mienk a labda, de nem kell rohanni, az idő nekünk dolgozni. Nagyon okosan játszottuk ki a támadást, Vámos passzolt pontosan Füzi-Tóvizinek, aki beállóból dobott gólt.

• 57’
    HUN Klujber Katrin (42)
    26
    23 ESP
    57’

Passzívnál volt már a magyar támadás, Klujber pontosan tudta, hogy nincs több passzunk, és hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba, mennyire kellett ez! Jön is rögtön a spanyol időkérés, az utolsó három perc előtt.

• 57’
    HUN
    25
    23 ESP González (99)
    57’

Egy perc volt még a spanyol emberelőnyből, ezt pedig már nem bírtuk ki, González csinált magának helyet, és lőtt könnyű gólt.

• 56’
    HUN Vámos Petra (38)
    25
    22 ESP
    56’

De nincs spanyol gól emberelőnyben! Fernández hagyta el a labdát, Győri-Lukács olvasta a játékot, és megszerezte a labdát, remek. Üres kapuval jött a magyar támadás, Vámos pedig bátran, agresszívan tört be, már passzív volt, de így is jött az újabb magyar gól. Megint Vámos!

• 55’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 2. félidő
    Füzi-Tóvizi Petra (4) HUN
    55’

Továbbra is nagyon kemény a magyar védelem, nem engedtek betörést, a beállót sem tudják egyelőre megjátszani. Végül viszont Füzi-Tóvizi volt túlságosan agresszív, kétperces kiállítást kapott.

• 54’
    24
    22 ESP
    54’

González lövését fogta Bíró-Böde, ehhez kellett az is, hogy nagyon kemény, feszes legyen a magyar védekezés, és megzavarodjon a spanyol játékos. A másik oldalon rögtön büntetünk, Vámos betörésből, már kettő közte.

• 53’
    23
    22 ESP
    53’

Klujberre fújtak faultot, lépés miatt vették el a labdát, aki védekezésben lemaradt, de szerencsére a spanyolok nem álltak fel időben. Majd a támadásnál González volt figyelmetlen, Vámos pedig ezt kihasználva labdát szerzett. Lett volna gyors indulónk, nem sikerült megjátszani, de maradt nálunk a labda. Végül Klujber lőhetett betörésből, álltak előtte védők, de ez sem zavarta, szép gól a bal alsóba.

• 50’
    HUN
    22
    22 ESP Paula Arcos (23)
    50’

Nem tartott sokáig a magyar előny, Arcos betörésből, fektében lőtte ki a hosszú felsőt, ez azért nagyon szép volt, meg kell hagyni. Papp maradt le róla egyébként.

• 50’
    HUN Simon Petra (77)
    22
    21 ESP
    50’

De ha Simon Petra beáll, akkor van magyar gól. Talpról, ütemtelenül remek gólt dobott Simon, újra nálunk az előny. Ezek a teljesítmények nagyon kellenek.

• 49’

Marad a döntetlen, Cabral lőhetett ziccerben balról, de Böde-Bíró hatalmasat védett, ez most nagyon fontos volt. A másik oldalon Kuczora talpról, távolról lőtt, nincsenek jó helyzeteink, ez sem volt az, nem is lett belőle gól. Így azért nehéz lesz. Szerencsénk, hogy a spanyolok sem büntetnek, Fernández tört be, de Böde-Bíró megint észnél volt.

• 47’

Nem sikerült kihasználni a spanyol hibát, pedig eljutott Vámosig a labda, aki ziccerben lépett, de Wiggins megint nagyot védett. Ezt követően Kuczora is lőhetett, de ő sem járt nagyobb sikerrel, majd a spanyol válogatott támadásánál Füzi-Tóvizi szerzett labdát. Ebből Papp kapott labdát, aki passzolhatott is volna, de inkább lőtt, Wigginsnek viszont ez így csemege lett. Nagyon hatékony most a spanyol kapus.

• 46’
    21
    21 ESP
    46’

Vámos betörésből azonnal válaszolt, ez most nagyon kellett. Újra döntetlen. Cabral volt szabálytalan, de nem fújtak nála belemenést, maradt a labda a spanyoloknál. Később lépés miatt elvették tőlük a labdát.

• 45’
    HUN
    20
    21 ESP Marta López (2)
    45’

Nem sikerült gólt dobni magyar időkérés után, Pappra jött ki a figura, de ő bal oldalról rontott, a spanyol kapus könnyen védett. A spanyol csapat ezt kihasználva megszerezte a vezetést, kijátszották a szélre Lópeznek, aki köszönte szépen, gólt dobott.

• 44’
    HUN
    20
    20 ESP Paula Arcos (23)
    44’

Sikerült megjátszani Győri-Lukácsot, aki most sajnos hibázott ziccerben, a spanyol kapus a kapufára tolta a labdát. Az ellentámadásból pedig büntetnek rögtön, Arcos betörésből kegyetlen. És döntetlen. Magyar időkérés.

• 43’

Üres kapuval támadott a magyar csapat, eljutottunk lövésig, de Klujber középről érkező lövésében nem volt elég erő, pontos sem volt, nem okozott gondot a spanyol kapusnak. A másik oldalon a spanyolok megtalálták a beállót, de ziccerben Böde-Bíró hatalmasat védett. Ez most nagyon kellett.

• 42’
    hétméteres: bent | Spanyolország | 2. félidő
    HUN
    20
    19 ESP Alexandrina Cabral (86)
    42’

Kapuscsere magyar oldalon, de a védelmünk még mindig nem tud időben, jól összezárni, ezt a spanyolok kihasználják, újabb hétméterest harcoltak ki. Cabral állt oda a hétmétereshez, most a bal alsó sarokba dobta a labdát. Már csak egy közte.

• 41’
    HUN
    20
    18 ESP Alexandrina Cabral (86)
    41’

Kisebb zavar a magyar csapatban, Papp Nikoletta kapott kétperces kiállítást, Fernández ellen volt szabálytalan, az ezért járó hétméterest pedig Cabral értékesítette magabiztosan. A spanyoloknak nagyon jól sült el az időkérés.

• 40’
    HUN
    20
    17 ESP Paula Arcos (23)
    40’

López vette észre, hogy beindul középen Arcos, remekül játszotta át neki a labdát, aki ziccerben nem hibázott. Most két spanyol gól egymás után, a magyar csapat támadásban pedig lövésig sem jut el.

• 39’
    HUN
    20
    16 ESP González (99)
    39’

González válaszol, nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba, most ezzel nem tudott mit kezdeni Böde-Bíró. Aztán sajnos nem jött a magyar gól, Debreczeni-Klivinyi hibázott lövést, a kaput sem találta el.

• 38’
    20
    15 ESP
    38’

Gassama, a spanyol beálló lopta el a labdát Debreczeni-Klivinyi elől, de a spanyol ellentámadásból nem jött össze az újabb gól. Bepattintották a labdát Gassamának, de szabálytalanul csinált magának helyet, ezért faultot fújtak rá. Gyorsan büntetett is a magyar csapat, Füzi-Tóvizi gyönyörűen vált le az embereiről, Kuczora szépen kivárt, majd passzolt a beállónak, gól a vége.

• 37’
    HUN
    19
    15 ESP Marta López (2)
    37’

Jól sült el a spanyol időkérés, jó formációval kijátszották a szélre Lópeznek, aki megoldotta a ziccert. Bedobta a rövid alsóba.

• 36’
    HUN Győri-Lukács Viktória (66)
    19
    14 ESP
    36’

Arcosra fújtak faultot, megszereztük a labdát, gyorsan kijátszották a szélre Győri Lukácsnak, Klujbertől kapta a passzt, és a ziccert szélről rutinosan megoldotta. Időt is kér rögtön a spanyol szövetségi kapitány, remek magyar kezdés.

• 36’
    HUN Debreczeni-Klivinyi Kinga (15)
    18
    14 ESP
    36’

Végre! Debreczeni-Klivinyi ezt a ziccerét már nem rontja el, betörésből eredményes.

• 35’
    HUN
    17
    14 ESP Jennifer Gutiérrez (17)
    35’

A gól után nem sikerült időben visszarendeződni, átrohant a magyar védelmen a spanyol csapat, Gutiérrez ziccerben nem hibázott.

• 35’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    17
    13 ESP
    35’

Üres kapuval támadott a magyar csapat, el is jutottunk lövésig, Kuczora játszotta vissza középre Klujbernek, aki lőtt, de reflexmozdulattal hárított a spanyol kapus. Maradt nálunk a labda, Kuczora pedig ziccerben higgadtan talált a hálóba.

• 34’
    hétméteres: kihagyta | Spanyolország | 2. félidő
    34’

Gutiérrez lövését védte Böde-Bíró viszonylag könnyedén, de maradt a spanyoloknál a labda. Nagyon a beállóra akartak játszani, ez össze is jött nekik, Vámos védekezett szabálytalanul, akit ki is állítottak két perce. Az ebből következő hétméterest González kihagyta, fölé pattintotta.