Címvédő még soha nem kapott ekkora verést az NFL-ben

2018.11.19. 10:23

Megsemmisítette a házigazda New Orleans Saints a címvédő Philadelphia Eaglest az NFL 11.fordulójában. Drew Breesék 48-7-re nyertek, volt olyan pontja a mérkőzésnek, amikor a Saintsnek több pontja volt (17), mint az Eaglesnek megtett yardja (15). Soha nem kapott még ekkora verést regnáló bajnok az NFL-ben.

A mérkőzés esélyese egyértelműen a Saints volt. Drew Brees jelenleg a liga legjobb játékosa, a legértékesebb játékosnak járó MVP-cím egyik legnagyobb esélyese, a csapata pedig nyolcmeccses győzelmi szériában van. Ezzel szemben az Eagles csak szenved idén, címvédőként a rájátszás is elúszni látszik,

DE ILYEN MEGALÁZÓ VERESÉGRE SENKI SEM SZÁMÍTOTT.

Az első 18 perc után az Eaglesnek mindössze 15 yardja volt, miközben a Saints 232 yardot és 17 pontot tett fel a táblára. A második negyedben ugyan sikerült a szépítés Josh Adams futott TD-je után (7-17), de ennél többre nem volt képes a philadelphiai csapat.

Carson Wentz háromszor adta el a labdát és 31,9-es passer ratinggel passzolt, vagyis rosszabbul teljesített, mintha egész meccsen a lelátóra dobálta volna a labdát. A vendégek védelme sem volt jobb, csak két támadást tudott kivédekezni, így

A SAINTS 350 YARDDAL TÖBBET SZERZETT A MECCSEN, MINT AZ EAGLES.

Brees parádézott, 364 yardot és négy TD-t passzolt. A futójátékot ezúttal Mark Ingram vitte a hátán,103 yardot és két TD-t tette a közösbe, nem volt gyenge pontja a New Orleansnak.

A Saints 8-1-es mérleggel magabiztosan vezeti a csoportját (NFC South), az Eagles viszont csak a harmadik az NFC Eastben a 4-6-os mérlegével.