Magdolna
18 °C
27 °C

Gyémánt Liga: Baji Balázs negyedik lett

2018.07.05. 22:14

Baji Balázs a negyedik helyen ért célba férfi 110 m gáton csütörtökön az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i állomásán, amit az orosz Szergej Subenkov nagyszerű idővel győzött.

A 2015-ben világbajnok Subenkov a hétfői Gyulai István Memorialhoz hasonlóan ismét óriási fölénnyel nyert, hiába volt ott a mezőnyben a világbajnoki bronzérmes magyar mellett többek között az olimpiai és vb-címvédő jamaicai Omar McLeod és a világcsúcstartó amerikai Aries Merritt is.

Subenkov 12.95 másodperces idővel ért célba, így a Székesfehérváron elért ranglistavezető eredményétől mindössze három századdal maradt el. A második amerikai Devon Allen 13.29-et futott, Baji 13.36-tal lett negyedik.

A 800 méteren olimpiai és világbajnok Caster Semenya 1500 méteren indult, de csak a hatodik lett. A dél-afrikai futó szombaton Párizsban fantasztikus 1:54.25 perces idővel nyerte meg a kétkörös távot, csütörtökön este azonban a hosszabbik középtávfutó számot választotta és már másfél körrel a vége előtt elszálltak a győzelmi esélyei.

Férfiak:

  • 200 m (0,4 méter/másodperc): 1. Noah Lyles (amerikai) 19.69 másodperc, 2. Michael Norman (amerikai) 19.88
  • 5000 m: 1. Birhanu Balew (bahreini) 13:01.09 perc
  • 110 m gát (0,6 m/mp): 1. Szergej Subenkov (orosz) 12.95 mp, 4. Baji Balázs 13.36
  • 400 m gát: 1. Abderrahman Szamba (katari) 47.42 mp, 2. Karsten Warholm (norvég) 47.94
  • magasugrás: 1. Danyil Liszenko (orosz) 2,37 m
  • hármasugrás: 1. Christian Taylor (amerikai) 17,62 m, 2. Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17,61
  • súlylökés: 1. Tomas Walsh (új-zélandi) 21,92 m

Nők:

  • 100 m (1,3 m/mp): 1. Marie Josée TaLou (elefántcsontparti) 10.90 mp, 2. Elaine Thompson (jamaicai) 10.99 
  • 200 m (0,4 m/mp): 1. Gabrielle Thomas (amerikai) 22.47 mp
  • 400 m: 1. Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.78 mp 
  • 800 m: 1. Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.80 perc
  • 1500 m: 1. Shelby Houlihan (amerikai) 3:57.34 p
  • 400 m gát: 1. Shamier Little (amerikai) 53.41 mp, 2. Janieve Russell (jamaicai) 53.46  
  • távolugrás: 1. Malaika Mihambo (német) 6,90 méter, 2. Ivana Spanovic (szerb) 6,90
  • rúdugrás: 1. Katerina Sztefanidi (görög) 4,82 m, 2. Jennifer Suhr (amerikai) 4,82, 3. Anzselika Szidorova (orosz) 4,82
  • gerelyhajítás: 1. Nikola Ogrodnikova (cseh) 65,02 m