Harmadszorra nem hibázott, megdöntötte a 22 éves világcsúcsot

2019.03.04. 10:27

Yomif Kejelcha megdöntötte az egy mérföldes futás fedettpályás világrekordját egy bostoni versenyen. Az etióp futó a marokkói Hisám el-Gerúzs 22 éves csúcsát javította meg, nem is kevéssel, 3:48,45 helyett már 3:47,01 a rekord.

Az Egyesült Államokban, Alberto Salazarral készülő futó idén már kétszer is próbált világcsúcsot futni, a New York-i Millrose Gamesen bosszantóan kevéssel, egyetlen századdal maradt el a mérföld világrekordjától. Majd egy héttel később 1500 méteren szalasztotta el a lehetőséget, Birminghamben Samuel Tefera vitte el előle a világcsúcsot.

Bostonban már nem hibázott Kejelcha, a nyulak jó iramot diktáltak neki, féltávnál négy tizedmásodperc előnye volt a korábbi csúcshoz képest. Ezer métertől már egyedül futott, de még gyorsítani is tudott két körön át, több mint egy másodpercet javított el-Gerúzs idején. Az eredeti terve az volt, hogy 1500-on is megdönti a rekordot, de annál a résztávnál 24 századdal lassabb volt, mint Tefera.