Lovassy hatodik a pályakerékpár-Eb pontversenyében

2017.10.21. 20:18

Lovassy Krisztián hatodikként zárta a pontversenyt a Berlinben zajló pályakerékpáros Európa-bajnokság szombati versenynapján. Lovassy - aki csütörtökön ezüstérmet nyert scratchben, majd pénteken tizedik lett omniumban - egy kör előnyért hat társához hasonlóan 20 pontot kapott a 40 kilométeres (160 körös) versenyben.

Ebben a számban minden tizedik kör végén rendre 5, 3, 2 és 1 ponttal gazdagodik az élen haladó négy versenyző - az utolsó sprint dupla pontszámot ér. A magyar kerekes a táv felénél - a 80. körben -, majd a 140.-ben kapott pontot, hármat, illetve ötöt, így összességében 28 ponttal zárt hatodikként. Az aranyérmet 49-cel a lengyel Alan Banaszek szerezte meg a dán Niklas Larsen (44) és a német Maximilian Beyer (34) előtt.

Vasárnap Szalontay Sándor lesz érdekelt keirinben, amelyben az első 1400 méteren egy motorbicikli diktálja a tempót, amíg el nem kezdődik a sprint az utolsó 600 méteren. (MTI)