Senna minden idők legjobb F1-pilótája

2009.12.11. 12:32
A leghíresebb autós újság, az Autosport minden mai és ex-F1-versenyzőt megkérdezett.

Megszavaztatta a brit Autosport magazin az összes jelenlegi és volt Forma-1-pilótát, kit tart a sorozat történetének legnagyszerűbb versenyzőjének. A megkérdezetteknek, akik összesen 9194 nagydíjon indultak és 270-et nyertek, tízes listát kellett összeállítaniuk.

Kiértékelve Ayrton Senna végzett az első, Michael Schumacher a második, Juan Manuel Fangio a harmadik helyen. Az ötöt Alain Prost és Jim Clark zárja.

A szavazók között volt Michael Schumacher, a legsikeresebb, José Froilan Gonzalez, a legidősebb GP-győztes és Paul Pietsch, a 98 évesen legöregebb ex-F1-pilóta.

A maiak közül csak Fernando Alonso került az első tízbe, Lewis Hamilton 17., Kimi Raikkönen 22., Sebastian Vettel 26., Jenson Button 30. lett.

Senna három világbajnokságot, 41 versenyt nyert, 65-ször indult az első rajthelyről. 1994 május 1-én, a San Marinó-i Nagydíjon karambolozott, és néhány órával később meghalt.