Művészet Raikkönentől és Schumachertől

2012.11.27. 09:11

Kimi Raikkönen az év utolsó versenyén sokadik remek előzését mutatta be, a búcsúzó Michael Schumachert nyomta le nagy harcban. Kellett hozzá a német precizitása is.

A 39. körben a lotusos a célegyenesbe érve fogta be Schumachert. Végig egymás mellett haladtak, az első kanyarra ráfordulva centiken múlt, hogy ne akadjon össze a két autó. Kívülről próbálkozott, a Senna-S-ben is fej fej mellett voltak centikre egymástól, talán össze is értekenyhén, de végig sportszerűek maradtak. Raikkönennek végül csak a negyedik kanyarnál sikerült elmennie az utolsó versenyén autózó német mellett.

A Lotus pilótájának kalandjai ezzel nem értek véget. Az 52. körben kicsúszott, majd egy lezárt szervizútra hajtott be, de amikor látta, hogy zsákutcába került, visszafordult, végül a füvön keresztül tért vissza a pályára, és a 10. helyen ért célba.

A versenyt Button nyerte Alonso és Massa előtt, Vettelnek a hatodik hely elég volt a világbajnoki cím megvédéséhez. Schumacher hetedikként ért célba.