Elfüstölt az első turbó, Vettel csomagolt, Button és Raikkönen élen a jerezi teszten

2014.01.29. 17:11

A nap igazi győztese viszont a mercedeses Nico Rosberg a maga 97 megtett körével, még akkor is, ha egy Mercié a motoráldozat. A vesztese a Renault-motor, ami két autóval sem jutott 20 körig sem. Folytatás csütörtökön, a 3. nappal.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A Mercedes és Nico Rosberg nyerte a szerdai, esősnek hirdetett tesztnapot Jerezben, pedig csak fél napot töltött a német a pályán. Így is közel 100 kört (97) teljesített, ami több, mint amennyit kedden az egész mezőny autózott (93). A leggyorsabb idő Jenson Buttoné lett (1:24.165), de Bottas is jól ment a szintén mercedeses Williamsszel.

Velük lényegében csak a keddi leggyorsabb, Räikkönen tudta tartani a tempót a Ferrariban, a finn be is férkőzött a két mercis közé, a Renault viszont teljesen leszerepelt, miután Vettel és Ericsson együtt mindössze 19 kört futott.

A bajnok alatt a bokszban szállt el a gép, valószínűleg az energiagyűjtő ERS-rendszer, míg a svéd caterhames a pályán állt meg. Pérez Force India-Mercedese lehet az első turbómotor-áldozat, bár könnyen előfordulhat, hogy itt is az ERS-szel volt gond. Gutiérrez Sauber-Ferrarija a kavicságyban kötött ki délelőtt.

A délutáni része a tesztnek már száraz pályán zajlott, természetesen ekkor jöttek a legjobb idők, a Pirelli esőgumijait csak délelőtt tesztelték a nedves, de azért mesterségesen is fellocsolt azsfalton.

Csütörtökön a program - elméletileg - száraznak tervezett pályán folytatódik.

8 Sebastian Vettel (Red Bull) 1:38,320s, 8 kör

• 8 pilótától láttunk mért kört, Nico Rosberg Mercedesétől elképesztően sokat.

• Nem tudták visszaküldeni Ericssont a pályára ezzel.

• Räikkönen kiment, Gutiérrez be, neki ennyi is volt. Rosberg 1 körre attól a 93-tól, amennyit tegnap a teljes mezőny ment.

• Rosberg mérnökei a Mercedes hátulját.

• 8 perc sem volt már hátra, amikor azt írták twitteren, hogy még egy pár körre kiküldenék Ericssont, akinek korábban leállt az autója.

• üzemanyaggal, ugyanis újra 1:30 körüli időket fut. Amit lehet, megnéznek azon a Mercedesen.

• És benne Gutiérrez.

• Rosberg már 88 körnél jár.

• Rosberg csak egy gyors körre nézett ki, Räikkönen viszont bejött 1:25 alá, ha már kiment. Sokáig Rosberg sem ült azonban a bokszban, máris újra a pályán.

• vizsgálják most, olyan anyagot kentek rá, mint tegnap Räikkönen Ferrarijára. A folyadék nem szilárdul meg, viszont jól mutatja, hogy merre áramlik a levegő, vagyis majdhogynem szélcsatornáznak teszt közben.

• Csak kérnünk kellett, hogy történjen valami. Rosberg persze egyből megy utána. A nap nyertese egyértelműen a Mercedes.

• Ez biztos. Vettel hazament a Red Bulltól, így ők sem. A Force India és a Caterham elfüstölt, azóta nem láttuk őket, a Toro Rossóról pedig az imént emlékeztünk meg.

A Marussia nemrég ért oda Jerezbe - marad a Mercedes, a McLaren, a Ferrari és a Sauber, ők csinálhatnak még valamit a következő 20 percben.

• Egyelőre csend van Jerezben, senki sincs a pályán 24 perccel a második tesztnap vége előtt. A Toro Rosso ma elő sem keveredett, ez valószínű így is marad, így várnunk kell még Danyiil Kvjat bemutatkozására.

• Hívják be Rosberget, nagyon bírja a Mercedes kint. A német 84 kör fölött jár, a Force India, a McLaren és a Williams örülhet, mert megbízhatónak tűnik a motor. Egyedül Gutiérrez ment még 50 fölé (51-gyel).

• Nem a sebességre, hanem a rengeteg adatra mennek a Mercedesnél, ugyanis 1:27 alá még nem ment a német. De a 81 kör, amit eddig megtett (még van 30 perc) elképesztően sok így is.

• De 1:33,270-nel még mindig csak a hatodik.

• Erre eddig csak ő volt képes a McLarennel, Bottas 344 ezredre van az 1:25-ös határtól.

• A munka neheze csak most jön még nekik, össze kell rakniuk reggelig az autót, hogy holnap tesztelhessenek, miután két napjuk kárba veszett.

• cikkünk a témában:

Sisakján emlékezik apjára Button

RIP PAPA, látható az angol sisakán, aki két hete, szívroham miatt vesztette el édesapját.

• Kigurult, megvárta, amíg elhúz mellett Rosberg, majd egyből ki is ment.

• Bottas és Button is kijött, Räikkönen még kint köröz, miközben a Mercedes mrá majdnem annyi kört futott, mint tegnap az egész mezőny.

• 1:26 alatt, feljött a harmadik helyre. Ne felejtsük, a tavalyi legjobb 1:17 környékén volt, az még messze.

• A sorrend viszont nem változik, Button, Bottas, Rosberg és Räikkönen jelenleg.

• 1 óra még a tesztből, kell a Ferrariba is még pár kör.

• 1,3 másodpercre Button mögött, de majdnem ennyivel előzi Räikkönent a második helyen.

• Button erőlködés nélkül vitte le 1:24,165-re a legjobb időt, ami 2 másodperccel jobb az eddigi elsőnél.

• Megy Bottas és Rosberg is, a mai edzést egyértelműen a Mercedes motorral ellátott autók dominálják. Hol van Räikkönen?

• Az angolé a negyedik legjobb idő a McLarennel.