Portugália
Szlovénia

Verstappen indul az élről az osztrák sprintfutamon

2024.06.28. 18:07
A világbajnoki címvédő Max Verstappen indulhat az élről a Formula–1-es Osztrák Nagydíj sprintfutamán – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A Red Bull holland pilótája mögött a két McLaren, a brit Lando Norris és az ausztrál Oscar Piastri végzett a második és harmadik helyen a pénteki sprintkvalifikációban.

Az időmérő egyik látványos pillanata volt, amikor Cunoda Júki elmérve a célegyenesre fordító kanyart, keresztbe átszánkázott az újonnan kialakított kavicságyon – végül azonban koccanás nélkül megmentette a szituációt, és 15. helyen bejutott a kvalifikáció második szakaszába.

Újabb dráma a végjátékhoz közeledve volt, amikor Charles Leclerc alatt állt meg a Ferrari a bokszból kifelé menet. Az autót ugyan sikerült újraindítani, de a monacói pilótának a leintés előtt már nem maradt elég ideje felérni és megkezdeni egy mért kört, így végül a 10. helyről indulhat majd a sprintfutamon.

A pole-ért megint Lando Norris és Verstappen között dúlt igazi csata, de – ellenben a spanyol hétvége normál időmérőjével – ezúttal a holland javára álltak a tizedek.

A rövidített futamot szombaton 12 órakor rendezik – emelte ki az MTI. A nagydíj kvalifikációját 16 órától tartják, magát a vasárnapi versenyt pedig 15 órakor startoltatják majd az előzetes időbeosztás szerint.