Az oroszok győzni mennek Németországba
További Futball cikkek
- Már 100 körüli halottja van a tragédiába torkolló futballmérkőzésnek
- Friss hírek érkeztek az olasz labdarúgóról, aki vasárnap rémisztően összeesett a pályán
- Az Újpest vezetőedzője nem élte meg diadalként, hogy megszakította az FTC sorozatát
- Az Újpest megszakította a Ferencváros 2122 napja tartó sorozatát, és pontot szerzett a derbin
- Sallai Roland megszerezte az első gólját a Galatasarayban – videó
A mieinkkel egy csoportban szereplő Svédország és Portugália játssza az egyik kiemelt mérkőzést. A svédek eddig csak a magyarok legyőzésére lehetnek büszkék, Albániában fontos pontokat hagytak. A portugálok Máltán könnyedén nyertek, a dánoktól viszont odahaza kikaptak.
Portugália szövetségi kapitánya, Carlos Queiroz gondjai talán enyhültek Cristiano Ronaldo és Ricardo Queresma érkezésével, de Simao Sabrosa és Pedro Mendes sérülés miatt hiányozni fog; az utolsó pillanatokban Deco és Maniche, valamint Ricardo Carvalho sem tudta vállalni a játékot. Továbbra is hiánycikk a jó csatár a portugál válogatottban. Vb-selejtezőkön eddig egy svéd és egy portugál siker született Svédországban.
A 3. csoportban Lengyelország Csehországot fogadja. A hazaiaknak van több kellemes emlékük a korábbi összecsapásokról. A csehek még Csehszlovákia néven 1950-ben nyertek utoljára idegenben a lengyelek ellen. Azóta öt lengyel siker és egy döntetlen született (beleszámítva a legutóbbi, Larnakában rendezett barátságos meccset is). A csehek egy, a lengyelek két meccsen vannak túl, mindketten veretlenek, igaz, Csehország idegenbeli döntetlennel nyitott az északírek ellen.
A legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzés a német-orosz összecsapás. 96 éve találkoztak először a felek. Az 1912-es, stockholmi olimpián született eredmény máig rekordnak számít mindkét ország futballtörténelmében: a németek 16-0-ra nyertek. Az oroszok még a szovjet időkben arattak utoljára sikert: az 1956-os olimpia mellett 1985-ben, egy moszkvai barátságos meccsen bizonyultak jobbnak. Idegenben még soha nem született orosz vagy szovjet győzelem.
Joachim Löw meghívta keretébe a sérülésből felépült Michael Ballackot, illetve a veterán Torsten Fringset. A csatársort erősíti a Bayer Leverkusen támadója, Patrick Helmes, aki a bajnokságban hat meccsen hét gólt szerzett. A németek kapusposztjára hárman pályáznak. Huszti csapattársa, a hannoveri Robert Enke, a Leverkusenből René Adler, illetve a brémai Tim Wiese. Az eddigi 7 bajnokin Enke 11, Wiese 16 gólt kapott. Adler négy bajnokin védett, neki hat gól jutott.
Guus Hiddink legnagyobb gondja, hogy a Tottenham támadója, Roman Pavljucsenko megsérült, a támadó felépülése várhatóan 3 hetet vesz igénybe. Legalábbis az angol orvosok szerint, a 26 éves csatár ugyanis azt mondta: „Moszkvába utazom és csatlakozom a válogatotthoz, meg fogom mutatni a lábamat ottani orvosoknak is, a végső szót ők mondják ki.” Pavljucsenko hiányában Arsavin és Pogrebnyak alkothatja a csatársort a dortmundi összecsapáson.
Érdekes összecsapások lesznek a 7. csoportban. Az eddig hatalmas meglepetésre veretlen litvánok Szerbiába utaznak, a románok a franciákat fogadják. A litvánok a szerbek után a Feröer-szigetekkel játszanak otthon, így abban reménykedik a válogatott portugál kapitánya, José Couceiro, hogy szerdán még mindig a csoport élén fog állni a csapata. A románok az idei Eb legunalmasabb meccsén 0-0-s döntetlent játszottak a franciákkal. E találkozó visszavágója szombaton, Constantában lesz.
Egy újabb kudarcot már aligha élne túl Domenech kapitány, aki Ribéryt, Patrick Vieirát és az utóbbi időben remeklő Sinama-Pongolle-t is meghívta 22-es keretébe. Az Atlético Madrid csatára először lehet felnőtt válogatott. A Réunionban született játékos korábban négy alkalommal helyet kapott a francia U21-es válogatottban. A franciáknak pocsékul megy a kelet-európaiak ellen. Tíz eddigi idegenbeli meccsükből egyet sem sikerült megnyerniük. Háromszor játszottak döntetlent, hétszer kaptak ki korábban Bulgária, az NDK, a Szovjetunió és Jugoszlávia vendégeként.
Az Európai Zóna hét végi műsora
1. csoport: Magyarország-Albánia (19:45, Budapest), Dánia-Málta (20:00, Koppenhága), Svédország-Portugália (20:00, Stockholm).
2. csoport: Svájc-Lettország (17:45, St. Gallen), Luxemburg-Izrael (20:15, Luxemburg), Görögország-Moldova (20:30, Pireusz).
3. csoport: Lengyelország-Csehország (20:30, Chórzow), San Marino-Szlovákia (20:30, Serravalle), Szlovénia-Észak-Írország (20:45, Maribor).
4. csoport: Finnország-Azerbajdzsán (16:00, Helsinki), Wales-Liechtenstein (18:30, Cardiff), Németország-Oroszország (20:45, Dortmund).
5. csoport: Belgium-Örményország (20:45, Brüsszel), Törökország-Bosznia-Hercegovina (20:00, Isztanbul), Észtország-Spanyolország (20:45, Tallinn).
6. csoport: Anglia-Kazahsztán (18:15, London), Ukrajna-Horvátország (19:00, Harkiv).
7. csoport: Feröer-szigetek-Ausztria (17:00, Tórshavn), Szerbia-Litvánia (20:15, Belgrád), Románia-Franciaország (20:40, Constanta).
8. csoport: Grúzia-Ciprus (18:30, Tbiliszi), Bulgária-Olaszország (20:15, Szófia).
9. csoport: Skócia-Norvégia (16:00, Glasgow), Hollandia-Izland (20:45, Rotterdam).