Huszti Szabolcs tényleg ér egy Arsavint?
További Futball cikkek
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
- A spanyol élvonalba igazolhat a magyar válogatott őszi felfedezettje
Még néhány órával az átigazolási időszak (eredeti) lezárása előtt sem volt biztos, hogy pont került Andrej Arsavin és az Arsenal hosszú hónapok óta húzódó évődésének végére, de végül a 27 éves orosz irányító a londoniakhoz került. Az üzlet létrejöttéhez a hírek szerint mindhárom félnek engednie kellett, az átigazolási összeg bizonyos források szerint közel a felére zuhant annak, amennyiért nyáron még nem engedte el játékosát a Zenit Szentpétervár.
A válság közepén is csúcsot döntöttek az angolok
A Premier League csapatai - a The Sun számolt utána - megdöntötték a tavalyi, 146 millió fontos téli átigazolási csúcsot. Idén az angolok összesen 178 millió fontot költöttek új játékosok vásárlására. A rekordösszeg csaknem háromszorosa a 2007 telén elköltött pénznek (63 millió), a válság tehát a téli átigazolási szezonban nem éreztette hatását Angliában. Az Európa-bajnokság után a Tottenham 20 millió eurót kínált Arsavinért, a játékos hajlott is a távozásra (többet is tett ennél), de a Zenit nem adta, csak az orosz bajnokság lezárása után folytatódtak a tárgyalások. A válság viszont itt is bekavart, a font zuhanása és az orosz csapatok anyagi lehetőségeinek változása miatt hol a játékos és a klub, hol a két csapat nem tudott megegyezni.
Az oroszok annyira biztosak voltak benne, hogy létrejön az üzlet, hogy időközben gondoskodtak az irányító pótlásáról is: ahogy azt már nyáron meglengettük, Huszti Szabolcsot igazolták le. A magyar szélső érkezésének bejelentésével butaságot csináltak a Zenit vezetői, és az Arsenal nem is hagyta ki a ziccert.
Közölték, nem tudtak megállapodni a játékossal, ezért elálltak az üzlettől. Huszti évi félmilliárd forintos bére mellé megtartani a kedvetlen Arsavint (heti 108 ezer eurót keresett a Zenitnél) a legrosszabb végkifejlet lett volna, talán ennek is köszönhető, hogy bizonyos források szerint az eredeti 18 millió euró helyett a játékos mindössze 12,5 millióért került a londoniakhoz, akik erre az összegre még egy teljesítménytől függő bónuszzáradék mellett is örömmel bólintottak rá.
Huszti és Arsavin külsőre és termetre sokkal jobban hasonlít egymásra, mint játékstílusra, a posztjuk sem ugyanaz. A magyar játékos elsősorban szélső, legnagyobb erénye – kiváló erőnléte mellett – taktikai felkészültsége, amely több poszton is bevethetővé teszi, viszont Arsavinhoz mérten technikailag képzetlen, és a kapu előtt messze nem olyan magabiztos, mint az orosz.
Arsavin technikás játékos, nagyon érzi az összjátékot, tökéletesen passzol és jól cselez, ugyanakkor a párharcokban – Husztival ellentétben – rendszerint alulmarad, és ha rossz napja van, vagy kemény védővel találja szemben magát, hajlamos alibizni, míg a magyar játékos sokkal inkább képes a hátára venni a pályát, és besegíteni a védekezésben is, ha a helyzet úgy kívánja.
Huszti beépítése Arsavin helyére minden bizonnyal szerkezeti átalakításokkal is jár majd a Zenitnél, de egy lusta, bevallottan elvágyódó játékos helyett egy motivált, óriási lehetőséget kapó támadót szerzett a csapat. Husztit a Hannover legjobb játékosaként egy világsztár pótlására szerződtették, ami egyrészt motiváció, másrészt komoly teher is a legjobb magyar futballista vállán.
Újabb magyar játékosok kerültek Angliába
Két újpesti játékos, Kurucz Péter és Lipták Zoltán is Angliába igazolt, egyelőre mindketten kölcsönbe kerültek új csapataikhoz. Kurucz a Premier League 8. helyén álló West Ham kapusa lett, ha elégedettek vele a londoniak, 4 évre szerződtethetik, Lipták pedig a másodosztály kieső helyén álló Southampton védelmében kap féléves bizonyítási lehetőséget. A Liverpool tartalékcsapatának kapusát, Gulácsi Pétert Rafael Benitez edző kölcsönadta a harmadosztályú Herefordnak, hogy első kapusként kaphasson lehetőséget. A spanyol szakember szerint Gulácsi kinőtte a reserve csapatot.Nem gyakori, hogy két nyári bombaigazolás akkorát bukjon, hogy fél év múlva szinte elüldözik őket csapataiktól, pedig pont ez történt Robbie Keane-nel és Ricardo Quaresmával. Az ír a Liverpoolnál, a portugál az Internél égett óriásit, utóbbit a hét végén csereként még pályára küldte Jose Mourinho, de a szurkolók folyamatosan kifütyülték, előbbit viszont már a keretbe sem tette be Rafa Benitez edző.