Keressük az év magyar gólját
További Futball cikkek
- Gabriel Jesus volt a vendégek nyerőembere, kiütötte ellenfelét az Arsenal
- Schäfer András gólt szerzett, csapata mégis csúfosan kikapott
- „Nagyon hibáztam, mérhetetlenül sajnálom" – megtörte a csendet a balhéba keveredett sportigazgató
- Tovább fogy Guardiola levegője, újabb pofonba szaladt a Manchester City
- A magyar válogatott játékosa szerződést hosszabbított a Puskás Akadémiával
Nem akármilyen gólszépségversenyt hirdetünk. Ezeket a gólokat magyarok rúgták, és a szebbik fajtából valók. A többség nem a hazai bajnokságban esett, hanem külföldön, helyenként nagyon komoly ellenféllel szemben. Ezek a gólok azt mutatják, hogy magyar játékos is képes kivételes lövésre, cselre, csak ritkábban, mint külföldi társai.
Kezdjük mindjárt egy hatalmas bombával, amelyik Kocsárdi Gergely nevéhez fűződik. Amikor 2002-ben a Zalaegerszeggel bajnok lett, abban az évben egyszer sem találta el ilyen jól a labdát, 34 évesen 34 méterről nagyon bevágta a Kaposvárnak.
„Igazából a kaput akartam eltalálni, volt egy kis hátszél is, a lényeg az volt, hogy telibe találjam a labdát, mert így meg tudom lepni kicsit a kapust” – mondta Kocsárdi. Ha havonta lőtt volna ilyet a szlovén bajnokságban, lehet, hogy most nem a ZTE-ben játszana.
Emlékezzünk meg a honvédos Hercegfalvi Zoltánról is, aki most nem egykori párja, VV Ágica miatt került be az újságokba, hanem egy pazar sarkazással (a Vasas nyert 3-1-re.) Talán ő maga sem hitte el, hogy bement. Reflexmozdulat volt, de igen hatékony. Ezt a gólt érdemes lesz rátennie arra a dvd-re, amivel – külföldi – csapatot keres.
A magyar bajnokságból egy ollózósat is választottunk, talán nem volt annyira szépen kivitelezett, mint egykor Horváth Ferenc hanyatt vetődéses találatai, de nagyon fontos volt a Haladásnak. Ezzel egyenlítettek Győrben – 3-3 –, mint később kiderült, roppant fontos volt ez a pont, hogy a csapat újonc létére a dobogóra érjen. A 23 éves Csontos Zoltántól ugyanilyenre számítunk az Európa-liga első körében, és akkor a kazah Irtisz sem jelenthet akadályt a Haladásnak.
Gera Zoltán akrobatikus mozdulatát már az angol bajnokságban, a Fulham pályáján láthattuk, a manchesteri védelem csak nézte, hogy a becserélt magyar játékos felpörgeti magának az ötösön, majd rádől, és a hosszúba lövi. Saját bevallása szerint élete egyik legfontosabb gólját lőtte, mert ugyan Máltának is ollózott pár éve egy nagyot, azért azt mégsem Vidics vagy Rio Ferdinand nézte végig közvetlen közelről. Az UEFA nem véletlenül választotta a hét góljának. Jót tett ez a gól, hogy a szezon hajrájában már kezdő legyen, igaz ehhez kellett egy sérülés is.
Priskin Tamás a szezon második felében nagyon gólérzékeny lett, tizennégyszer ünnepelték. A második ligás Watford csatára azt választotta legemlékezetesebbnek, amikor Petr Cech felett emelte át a labdát, mert a Chelsea-nek lőtte, kupameccsen. (3-1-re kaptak ki, de ezzel vezettek.) Kiemelhettük volna Blackpool elleni szemtelen gólját, vagy amit a Southamptonnak lőtt, mert mindegyik arról árulkodott, hogy hatalmas önbizalommal játszik, van bátorsága a cselekhez, nem hiába mondta Rodgers edző róla, hogy eggyel feljebb lenne a helye.
Priskinéhez hasonló nagyszerű idényen van túl Dzsudzsák Balázs, tizenegy gólt lőtt, bár ezeknek nyilván sokkal jobban örült volna, ha a PSV nem a negyedik helyen zár, hanem végig harcban áll a Bajnokok Ligájáért, de erre február óta lényegében esély sem volt. Dzsudzsák a csapattal együtt felszabadult Huub Stevens távozásával, és az új edző irányítása alatt szárnyakat kapott. Lodeweges azt kérte tőle, bátran támadjon, meg is tette. Nem volt könnyű kiválasztani a legszebb gólját, végül a Sparta Rotterdam ellenire szavaztunk, mert a gyengébbik lábával csavart pontosan a hosszú felső sarokba. Az Ajax elleni szabadrúgása is befért volna.
Hajnal Tamás és a Dortmund az utolsó pillanatban csúszott le az Európa Ligát jelentő ötödik helyről, hatalmas hajrát nyitottak, az utolsó hét meccsből csak egyet buktak el, azt is a későbbi bajnok, a Wolfsburg otthonában. Klopp mester azt nyilatkozta Hajnalról, nem is hitte volna, hogy ennyire jó játékos. A Köln elleni gólját szemeltük ki, kapásból elvállalta a lövést, és Mondragon kapus már csak beljebb tudta segíteni a labdát. Hajnal ezzel a forduló válogatottjába lőtte magát, százöttel száguldott a labda. A stuttgarti Lehmannak is nagyon bevarrta, mégis inkább erre esett a választásunk.
A Bayern München drukkerei egyáltalán nem bánták, hogy Huszti Szabolcsot eladta a télen a Hannover, mert a bajorok ellen rendre jól ment a bal lábas középpályásnak. A szabadrúgásgólját választottuk ki, nemcsak azért, mert három pontot ért, hanem azért is, mert tökéletesen – tankönyvbe illően – csavart a rövid felsőbe. Az orosz Zenitnél sem indult rosszul februárban, hiszen a Stuttgart elleni UEFA-kupa-meccsen mindjárt eredményes volt, azóta azonban csak perceket kap a bajnokságban.
A Bundesliga második vonalában Torghelle Sándor sérüléséig csapata egyik legjobbja volt, mindig bekerült a kezdőbe, és lőtt egy olyan ollózós gólt, amelyre még sokáig büszke lehet. Az Ahlen ellen ezzel vezetett az Augsburg. A csatár ezen a bajnokin még egyszer örülhetett, a szezonban a dupla mellett még ötször volt gólszerző.
Tizediknek Tóth Balázst emeltük ki – Tőzsérrel volt nagy versenyben –, a Genkben négy gólig jutott. Ezt a gólt a Gentnek lőtte, ennél pontosabban nem nagyon célozhatott volna, ráadásul nem volt könnyű mozdulat, különösen nem a felázott talajon. Gesztusaiból kiderül, elégedett volt az eredménnyel. A Racing Genk kupát nyert, így azt is láthatjuk, nemzetközileg hol tart a belga nyolcadik.
Lisztes Krisztián tavasszal megmutatta, hogy nem a REAC-ban a helye, a Rostockban egy nagy bombáját láthattuk, az Augsburg kapujába vágta, de ez most nem volt elég ahhoz, hogy rá is lehessen szavazni. Juhász Roland nagyon fontos gólokat lőtt az Anderlechtnek, a bajnoki reményeket ő tartotta életben februárban. Vadócz Krisztián kétszer volt eredményes, az Osasuna az utolsó fordulókban legyőzte a Barcelonát és a Real Madridot is, ennek köszönheti bentmaradását.