Vendel
19 °C

Dzsudzsák-gól, Németh-gólpassz a kupában

2009.11.06. 00:02
Futács Márkó nem játszott, Sáfár Szabolcsot lecserélték a Werder Bremen-Austria Wien meccsen, Juhász Roland az Anderlechttel szinte már továbbjutott az Európa Ligában.

Dzsudzsák Balázs góljával egyenlített és mentett pontot a PSV Eindhoven az FC Köbenhavn pályáján a labdarúgó Európa Liga csoportkörének 4. fordulójában. A magyar válogatott szélső - aki a hétvégi bajnokin győztes gólt szerzett - végigjátszotta a meccset, vezérletével a holland csapat őrzi első helyét a csoportban.

Az AEK Athén hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a BATE Boriszovval. A hazaiaknál Németh Krisztián végig a pályán volt, az első percben csodás gólpasszt adott, a 14. másodpercben azzal szerzett vezetést az Athén.

A Werder Bremen (Futács Márkó nélkül) 2-0-ra legyőzte a vendég Austria Wient, amelynek kapuját Sáfár Szabolcs védte, de a szünetben lecserélték. A Werder ezzel a győzelemmel már továbbjutott, csakúgy, mint a Galatasaray és a százszázalékos Sahtar Donyeck.

Juhász Roland csapata, az Anderlecht hazai pályán a Timisoarát verte 3-1-re, a magyar válogatott védő végigjátszotta a meccset, a belgák szinte már továbbjutottak.

A Hertha BSC a sérült Dárdai nélkül hosszabbításban szerzett góllal nyert a Heerenveen stadionjában.

Európa Liga, 4. forduló

G csoport:
Levszki Szófia (bolgár)-Salzburg (osztrák) 0-1 (0-0)
g.: Schiemer (90.)
piros lap: Szarmov (62., Levszki)

Villarreal (spanyol)-SS Lazio (olasz) 4-1 (3-0)
g.: Pires (2., 15., utóbbit 11-esből), Cani (13.), Rossi (83., 11-esből), illetve Zarate (73.)
piros lap: Rodriguez (32.), illetve Baronio (4.)
Az állás: 1. Salzburg 12 pont, 2. SS Lazio 6 (8-7), 3. Villarreal 6 (6-5), 4. Levszki Szófia 0

H csoport:
Twente (holland)-Sheriff Tiraspol (moldáv) 2-1 (1-0)
g.: Stoch (7., 89.), illetve Tiote (67., öngól)

Fenerbahce (török)-Steaua Bucuresti (román) 3-1 (1-1)
g.: Santos (15.), Bilica (51.), Alex (67.), illetve Kapetanos (38.)
Az állás: 1. Fenerbahce 9 pont, 2. Twente 7, 3. Sheriff Tiraspol 4, 4. Steaua Bucuresti 2

I csoport:
AEK Athén (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-2 (2-2)
g.: Blanco (1.), Manduca (38.), illetve Rogyionov (17.) Volodko (26.)
piros lap: Siotov (76., BATE)

Everton (angol)-Benfica (portugál) 0-2 (0-0)
g.: Saviola (63.), Cardozo (76.)
Az állás: 1. Benfica 9 pont, 2. Everton 6, 3. BATE Boriszov 4 (5-7), 4. AEK Athén 4 (4-8)

J csoport:
Toulouse (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-2 (0-0)
g.: Adriano (50.), Gai (63.)

Partizan Beograd (szerb)-FC Bruges (belga) 2-4 (0-2)
g.: Ljajic (52.), Washington (67.), illetve Perisic (28.), Kouemaha (36., 57.), Odjidja Ofoe (74.)
piros lap: Krstajic (79., Partizan)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 12 pont, 2. FC Bruges 7, 3. Toulouse 4, 4. Partizan Beograd 0

K csoport:
FC Köbenhavn (dán)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (1-0)
g.: Grönkjaer (39., 11-esből), illetve Dzsudzsák (72.)

CFR Cluj (román)-Sparta Praha (cseh) 2-3 (1-2)
g.: Traore (25.), Dubarbier (90.), illetve Holenda (6., 13.), Wilfried (93.)
piros lap: Muresan (64., Cluj), Mara (88., Cluj)
Az állás: 1. PSV Eindhoven 8 pont, 2. Sparta Praha 7, 3. FC Köbenhavn 4, 4. CFR Cluj 3

L csoport:
Werder Bremen (német)-Austria Wien (osztrák) 2-0 (0-0)
g.: Borowski (81.), Almeida (84.)

Nacional (portugál)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (0-0)
g.: Edgar (64., 11-esből), illetve Etxeberria (85., 11-esből)
piros lap: Pinto (79., Nacional)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Werder Bremen 10 pont, 2. Athletic Bilbao 7, 3. Nacional 2 (5-7), 4. Austria Wien 2 (3-8)

A csoport:
Anderlecht (belga)-FC Timisoara (román) 3-1 (1-0)
g.: Suarez (29., 11-esből), Boussoufa (69.), Legear (90.), illetve Parks (50.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Ajax Amsterdam (holland) 0-2 (0-2)
g.: Pantelic (13.), de Zeeuw (45.)
piros lap: Cufré (36., Dinamo Zagreb), Calello (73., Dinamo Zagreb)
Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (6-2), 2. Ajax Amsterdam 8 (5-2), 3. FC Timisoara 2, 4. Dinamo Zagreb 0

B csoport:
Slavia Praha (cseh)-FC Valencia (spanyol) 2-2 (0-1)
g.: Janda (79.), Grajciar (82.), illetve Joaquin (22., 11-esből), Maduro (47.)
piros lap: Senkerik (48.), illetve Baraja (90.)

Genoa (olasz)-Lille (francia) 3-2 (1-0)
g.: Palacio (14.), Crespo (58.), Sculli (90.), illetve Frau (76.), Gervinho (84.)
Az állás: 1. Lille 7 pont, 2. FC Valencia 6 (7-6), 3. Genoa 6 (7-8), 4. Slavia Praha 2

C csoport:
Hamburger SV (német)-Celtic Glasgow (skót) 0-0
Rapid Wien (osztrák)-Hapoel Tel Aviv (izraeli) 0-3 (0-1)
g.: Yadin (13.), Vermouth (65.), Natcho (70.)
Az állás: 1. Hapoel Tel Aviv 9 pont, 2. Hamburger SV 7, 3. Rapid Wien 4, 4. Celtic Glasgow 2

D csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Ventspils (lett) 1-1 (1-1)
g.: Saleiro (22.), illetve Zamperini (15.)

Heerenveen (holland)-Hertha BSC (német) 2-3 (2-1)
g.: Papadopulosz (3., 36.), illetve Domovcsijszkij (21., 52.), Wichniarek (91.)
Az állás: 1. Sporting Lisboa 10 pont, 2. Heerenveen 4 (5-6), 3. Hertha BSC 4 (4-5), 4. Ventspils 3