Féltette az egészségét, eltiltották
További Futball cikkek
- Szalai Attila gólt szerzett a Hoffenheimben
- Hétköznapi hőssé vált a Manchester United sztárja
- Szexuális zaklatásért kapott felfüggesztett börtönt az ismert futballista
- Több magyar csapat is vinné a Marco Rossi keretéből hosszú idő után kimaradó támadót
- Majdnem egy „horrorházba” költözött a német futball-legenda
A magyar női tornaválogatott egyik legjobbja, Csillag Tünde június huszonharmadikán jelentette be, hogy a fukusimai atombaleset miatt nem utazik el a szeptemberi, tokiói világbajnokságra.
Csillag talajon döntős volt a legutóbbi Európa-bajnokságon, vele jobbak lettek volna a csapat esélyei, hogy a legjobb tizenhat közé kerüljön. Ez a helyezés közvetlen kvalifikációt nem jelent a londoni olimpiára – csak az első nyolc nemzet jut ki automatikusan -, de a januári tesztversenyen ott lehetnek, az az utolsó lehetőség a kvótaszerzésre.
„A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján a fegyelmi bizottság egyhangúlag megállapította, hogy fennáll Csillag Tünde, Vizer Erzsébet és Rácz Gábor esetében a sportfegyelmi vétség elkövetése, azzal, hogy írásos nyilatkozatukkal megtagadták a tokiói kvalifikációs vb-n való részvételt. A fegyelmi bizottság a sportfegyelmi szabályzata 2. (4-6. bekezdései) alapján mindhármukat 2012. augusztus 31-éig eltiltotta a MATSZ által delegált minden külföldi versenyen való részvételtől" – áll a szövetség határozatában. (Vizer és Rácz együtt készíti fel a szombathelyi versenyzőt.)
A MATSZ elnöksége mellékbüntetésként felfüggesztette a sportösztöndíjuk folyósítását - Csillag Tünde a Gerevich alapítvány, Vizer Erzsébet a Patrónus-, Rácz Gábor a Heraklész-program keretében kapott támogatástól esett el.
„Annak örülök, hogy nem minden versenytől tiltottak el. A válogatottbeli társak megszakították velem a kapcsolatot, de itt nagyon rendesek a lányok, segítenek, hogy valahogy túl tudjam tenni magam a történteken. Én is nagyon igyekszem, hogy a legkisebbek ne lássák, hogy sírok, kell nekik a példakép. Nem gondoltam bele, hogy ennyire súlyos következményei lehetnek a "nem" válasznak. De ennek tudatában sem döntenék másképp. Anyukám is egyetért velem, és azzal, hogy ezt kellett választani. Most persze egy kicsit céltalan vagyok, de nem hagyom abba a tornát, ahol lehet, elindulok, és élvezem, amit csinálok” – kommentálta a döntést a vasnepe.hu-nak Csillag.
„A szakági értekezleteken, a keretedzésen alaposan tájékoztattuk a versenyzőket, a nemzetközi szövetség többször tájékozódott a helyszínen, mert egy igen kiemelt eseményről, az olimpiai kvalifikációról is döntő versenyről van szó. Előfordulhatott volna, ha nem ilyen jelentőségű az esemény, akkor odaadják másnak, de az alapos körültekintés után megnyugtatónak találták az állapotokat. Egyetlen más országból sem lépett vissza senki, a britek már júniusban ott edzőtáboroztak, a svájciak kimentek azóta, senki sem panaszkodott. Tünde így döntött. Nem akarok tippelgetni, vele meddig juthattunk volna előrébb, mert minden csak feltételezés. A 15. és 21. hely között minimális különbség fog dönteni. Ha mindenki tudása legjavát adja, akkor bekerülhetünk a legjobb tizenhat közé, és újabb esélyt kaphatunk” – mondta az indexnek Altorjai Sándor.
A főtitkár bízik abban, hogy négy tornász vehet részt Londonban, legjobb esélyei a lólengés címvédőjének, Berki Krisztiánnak vannak.