Vért izzadt a Barca, Messi padról mentette

2013.04.10. 23:02
Megvan a BL négy legjobb csapata, a Real és a BVB után szerdán a Bayern nevetve, a Barca keservesen jutott az elődöntőbe.

A Barca 2-2-vel indult otthon a PSG ellen, ám Messivel a padon, és kényszervédelemmel Puyol és Mascherano sérülése miatt. A szélsőhátvéd Adriano kezdett Piqué mellett középen, így a hátsó négyes a szokásosnál is bizonytalanabb volt.

A labda a Barcánál volt többet, azon belül is Iniestánál, aki egyedül próbált játszani, passzokat osztani, helyzetet kialakítani. Xavi mintha ott sem lett volna, Pedro és Villa a két szélen megjátszhatatlan volt, egyedül a csatárként szereplő Cesc Fabregas tett valamit a gólért - sokszor lőtt méterekkel fölé vagy mellé.

A párizsiak kifejezetten jól játszottak, veszélyesen kontráztak. A 25.-ben Zlatan Ibrahimovic ziccerben ugratta ki Lavezzit, akinek lapos gurítását lábbal védte Valdes. Pár perc, és jött a következő helyzet, Ibra most a bal oldalon ment az alapvonalig, ívelt, Lucas Moura remek fejesét kiütötte a kapus.

A Barcának a szünetig nem volt ziccere, de még igazi nagy helyzete sem. A combizomhúzódásból lábadozó Messi tűkön ült a padon.

Szünetben viszont még nem jöhetett, ám lehetett érezni, hogy itt nem lesz meg a továbbjutás nélküle. Az 50. után meg végképp: Zlatan indult meg egy kontrával, mesterien ugratta ki Pastorét a lesre játszó védők között, az argentin bement a 16-osra, és bár nem a legjobban rúgta el a labdát, közeli lövésébe csak beleérni tudott Valdes, 0-1.

A PSG továbbjutásra állt, Messi bemelegített, és a 62.-ben, Fabregas helyére, beállt. Ahogy bejött, veszélyes lett a Barca, Iniesta lövését védte ügyesen Sirigu, jöttek a helyzetek.

Messi 9 perccel később a középpályán megkapta a labdát, befűzött két védőt, gólpassz szintű labdát tett Villának, aki csak botladozni tudott vele, de annyi ereje maradt, hogy visszarakja 15-re az érkező Pedrónak - a szélső ballal kilőtte a bal alsót, 1-1.

Újra a Barca állt továbbjutásra, és valamennyire meg is nyugodott. A védelemben ekkor az újra lesérülő Adriano helyett már a fiatal Bartra játszott, így a PSG-nek akadtak lehetőségei, de helyzete végülis nem jött össsze a végéig.

Az utolsó percekre bejött a PSG-be Beckham is, felívelései nem jutottak célba, maradt az 1-1, összesítve 3-3, a Barca két idegenben lőtt góllal ment tovább a párizsiak egy barcelonai találatának ellenében.

A másik meccs, a Juventus-Bayern simábbnak ígérkezett, mert a németek 0-2-ről indultak. Magabiztosan is játszottak, Mandzukic a 64.-ben megszerezte a vezetést, és eldöntötte a továbbjutást, majd a 91.-ben Pizarro rátett még egyet. 4-0-lal kiütötték a Juvét, négy közé kerültek a vendégek.

A szerdai két csapathoz pénteken a sorsoláson hozzácsapják a Real Madridot és a Borussia Dortmundot, és kihúzzák az elődöntőket. Bárki kaphat bárkit.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

Juventus (olasz)-Bayern München (német) 0-2 (0-0)

gólszerző: Mandzukic (64.), Pizarro (91.)

Továbbjutott: a Bayern München kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

FC Barcelona (spanyol)-Paris Saint-Germain (francia) 1-1 (0-0)

gólszerzők: Pedro (71.), illetve Pastore (50.)

Továbbjutott: az FC Barcelona 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

A Real a Galatasarayt kedden 5-3-mal, a BVB a Malagát 3-2-vel verte ki.