A futballvasárnap összes történése, góljai.

17:30  Borussia Dortmund  ? - ?  Braunschweig

20:30  Haladas  ? - ?  Debrecen

21:00  Real Madrid  ? - ?  Real Betis

21:00  Juventus  ? - ?  Lazio

21:00  Paris Saint Germain  ? - ?  Ajaccio

• A Crystal Palace-t verték idegenben 1-0-ra, a gólszerző az új szerzemény Soldado volt tizenegyesből. A Real Madrid által ostromolt Bale nem játszott, állítólag sérült.

Premier League, 1. forduló:
    Crystal Palace-Tottenham Hotspur 0-1 (0-0)
    Swansea City-Manchester United 1-4 (0-2)
    Arsenal-Aston Villa 1-3 (1-1)
    Norwich City-Everton 2-2 (0-0)
    Sunderland-Fulham 0-1 (0-0)
    West Bromwich Albion-Southampton 0-1 (0-0)
    West Ham United-Cardiff City 2-0 (1-0)
    FC Liverpool-Stoke City 1-0 (1-0)

• A 160 millió euróból megerősített Monac második bajnoki mérkőzését is megnyerte a francia bajnokságban, otthon verték 4-1-re a Montpelliert. Falcao rúgta az elsőt büntetőből, utána Riviere triplázott.

• A német bajnokság újonca a Nürnberg ellen hiába vezetett idegenben, a hazaiak a 89. percben egyenlítettek, így a vége 2-2 lett.

• A NAC Bredában Bodor Boldizsár és Babos Gábor is a cserepadon volt, előbbi a második félidőben állt be csereként, viszont a vasárnap délutáni bajnokit a Den Haag nyerte 2-1-re.

• A Bundesliga 2 magyar rangadóján a Király Gáborral felálló 1860 München 1-0-ra verte az Ingolstadtot, ahol az új igazolás, a magyar válogatott Hajnal Tamás is kezdő volt, végigjátszotta a bajnokit.

• A New England Revolution fogadta a Chicago Fire-t vasárnap hajnalban, az első gól egy nagyszerű sarkazás után jött az 54. percben. A hazaiaktól Juan Agudelo emelte át látványos mozdulattal az ellenfél kapusát, az egyik védő kivágta a labdát, de már túl későn, érvényes volt a gól, a vége 2-0 lett.

• A holland bajnokságban a Twente fogadta az Utrechtet, és 51. perc után már 4-0-ra vezetnek, nagyon csúnya kiütés is lehet a vége.

• José Mourinho megkezdte második korszakát a Chelsea-nél, a Hull City elleni bajnokinál órási ünneplés fogadta a Real Madridtól érkezett edzőt, aki kicsit meg is hatódott a fogadtatásán.

Jose mourinho reception back at Stamford bridge
  • Ha nem szedik össze megukat a Honvéd ellen, az NB I.-es mérkőzés 50. percében már kétgólos a kispestiek előnye. Ignjatovic és Vermes talált be még az első félidőben.

• A katalán sport szerint a Barcelona este héttől Neymarral és Messivel a kezdőben rohamoz majd a Levante ellen a csapat szezonnyitóján. Úgy számolnak, hogy Alexis és Neymar lesz a támadóalakzat két szélen, Messi középen.

• A portugál edző egyik nagy kedvence a Chelsea bajnokiján kihagyott egy tizenegyest, ám húsz perccel később mindent jóvá tett, 1-0-s vezetésnél óriási szabadrúgásgólt lőtt a Hullnak. A félidőben 2-0 a Chelsea-nek.

Frank Lampard amazing free-kick goal vs Hull City 18/08/2013 HD
  • Az 53. percben a honvédos Zivanovic berúgta a harmadikat is a felcsútiaknak, akik négy forduló után egy ponttal fognak állni, ha minden így marad.

• A kezdőből kimaradt a múlt szezonban alapembernek számító Mata, helyette a fiatal belga, De Bruyne játszik.

Cech; Ivan, Cahill, Terry, Cole; Ram, Lamps; De Bruyne, Oscar, Hazard; Torres

• Az orosz bajnokságban a Krasznodar fogadja a Dinamo Moszkvát a negyed héttől kezdődő bajnokin. A vendégeknél Dzsudzsák Balázs ott van a kezdőcsapatban, a szintén magyar válogatott Koman Vladimir cserepados.

• A Bundesliga forduló zárómeccsén a májusban BL-döntős Borussia Dortmund a bajnokságban újonc Braunschweiget fogadja, de egyelőre nem sikerült megtörni a kiscsapatot.

A vendégeknek volt néhány veszélyes lövésük is, a félidőben 0-0 az állás.

• A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága foglalkozni fog a szombaton rendezett 203. örökrangadón a ferencvárosi szurkolók egy csoportja által kifeszített kiírással.

"A szombati találkozón és bármely más hazai rendezésű futballmeccsen történt esetleges incidensek vizsgálatára az MLSZ fegyelmi testülete hivatott, ám a televízióban is látható „In Memoriam Csatáry László” kiírás kapcsán az MLSZ már most leszögezi: futballpályán semmifajta burkolt vagy nyílt politikai állásfoglalásnak, mások méltóságát, nemzeti érzését sértő megnyilvánulásnak nincs helye" - olvasható az MLSZ vasárnapi közleményében.

Az MLSZ kiemeli, hogy a stadionok lelátói nem lehetnek „felületei” a szurkolástól idegen megnyilatkozásoknak, a futballhoz nem kapcsolódó állásfoglalásoknak.
    Az FTC 2-0-ra nyert az MTK ellen az OTP Bank Liga 4. fordulójának rangadóján.
    Életének 99. évében, hétfőn hunyt el a Magyarországon és Szlovákiában is háborús bűntettekkel vádolt Csatáry László. (MTI)

• A székesfehérváriak az eddig veretlen Paks ellen játszanak otthon, kezdés 18.30-kor.

• A hazai pályán játszó Twente a szünetben már 4-0-ra vezetett az Utrecht ellen a holland bajnokságban, a második félidőben még rúgtak kettőt, így lett 6-0 a vége.

• A legfrissebb összeállítás szerint Neymar csak csere lesz a Barcelona szezonnyitó mérkőzésén a Levante ellen, a hét elején sérüléssel bajlódó Messi viszont ott van a kezdőben, Alexis és Pedro segítik majd a támadásokban.

• Nikolic a századik videotonos meccsét góllal kezdte, a harmadik percben lőtte ki a jobb alsót a Paks ellen. Videoton-Paks 1-0.

• A hetedik percben Éger a tizenhatoson belül utolsó emberként elgázolta Nikolicot, megkapta a pirosat, a tizenegyest pedig bevágta a csatár. 2-0.

• Hanem elkezdődött az Olasz Kupa is, az Inter már pályán van, a Cittadella ellen játszanak, Jonathan 18. percben szerzett góljával vezetnek.

• Valdés; Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Sergio Busquets, Cesc, Xavi; Pedro, Alexis, Messi

Neymar mellett Iniesta is csak csere, ő ott volt Ecuadorban a spanyol válogatottal.

A Levante kezdője: Navas; Pedro López, Navarro, Rodas, Juanfran; Xumetra, Simao Mate, Sergio Pinto, El Zhar; Rubén, Barral.

• Lampard szabadrúgásgólja után már nem rúgtak többet, 2-0-ra verték a Hullt első bajnokijukon.

• Alexis Sanchez rúgta a csapat első gólját az új szezonban, ami igazi Barca-gól volt, villámgyorsan kipasszolták a vendégcsapat védelmét, Xavi, Fabregas, Alexis volt a labda útja.

Alexis Sanchez Goal (Barcelona 1-0 Levante) (18/08/2013)
  • A BL-döntős csapat az újonc Braunschweig ellen csak a 75. percben szerezte meg a vezető gólt, Hofmann talált be a Bundesliga-forduló zárómeccsén.

• A Barcelona alig engedi át a labdát a Levanténak, ránézésre legalább 70-30 a labadabirtoklási arány a katalánoknak. Messi hét elején összeszedett sérülésének sincs nyoma, aktív, harcos.

A hazaiaknál most debütál a kispadon az új edző, Gerardo Martino, aki Tito Vilanova lemondása után vette át a csapat irányítását.

• Erre sem kellett sokat várni, a Levante-tizenhatos előtt Fabregas mellel letette a labdát Messinek, aki kitolta szélre Pedrónak, ő rögtön visszajátszott az argentin elé, ő meg közelről bevágta.

Lionel Messi Tiki Taka Goal vs Levante HD ( Barcelona vs Levante 2-0) 08/18/2013
  • A sportügyelet is megtette tippjeit a Barca-mérkőzés előtt, 6-0 és 4-1 hangzott el, Neymar érkezését a 68., illetve a 75. percre tippeljük.