Gál
22 °C

Lenyomja bárki is Messi csavart szabadját?

2014.03.03. 11:08

Múlt héten is elhalmoztak minket bombagólokkal a hétvégi mérkőzéseken, mint ahogy most is. Akkor mind a négy nagy bajnokságra jutott jelölt, de most főleg a spanyolok és az angolok szorgoskodtak. Előbbieknél két nagy bomba is volt a hétvégén, míg az angolok inkább okos megoldással voltak eredményesek. De van egy szólógólunk Portugáliából és egy bónusz is, ami be sem ment.

A legmesszebbről Gabi, az Atletico Madrid középpályása talált be a városi rangadón, ráadásul ezzel a találattal vette át a vezetést az Atleti. 35 méterről, bivalyerősen lőtte meg a labdát, és bár nem helyezte nagyon sarokra, Diego Lopez a saját védői miatt nem láthatta a labdát. Későn indult rá, nem érhette el. A vége viszont 2-2 lett, Cristiano Ronaldo mentett pontot a Realnak az utolsó 10 percben.

Messi kicsit közelebbről volt eredményes, és nem is az erejében, hanem egy csavarásban bízott a Barcelona argentinja. 25 méterről, a sorfal mellett tekerte el, Esteban kapus hiába nyújtózott, nem érhetett oda. Messi sorban hatodik meccsén talált be, ez idő alatt 8 gólnál jár, a meccset 4-1-re nyerték az Almeria ellen.

A Manchester City hátrányból állt fel a Sunderland ellen az Angol Ligakupa döntőjében, ráadásul mindössze 1 perc kellett nekik a második félidőben, hogy fordítsanak. Nasri gólja sem volt rossz, de Yaya Touré tökéletes lövését nem tudja lepipálni. A elefántcsontparti jól látta meg, hogy Mannone fölött pont van egy labdányi hely, nagyon finoman tette be a léc alá az egyenlítő gólt a 3-1-gyel zárult mérkőzésen. Mindezt kapásból, helyezgetés nélkül, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

Christian Benteke nem sokáig marad majd az Aston Villában, ha így folytatja. A fiatal belga már 9 gólnál jár a bajnokságban, a Norwich ellen rögtön kettőt is szerzett – három perc alatt. Az első volt a fontosabb és a szebb is, azzal lett 1-1. Vlaar beadása után mellre vette, majd fordulásból vágta be a léc alá pazar mozdulattal. A vége 4-1 lett, így a Villa egyre messzebb a kiesőzónától.

A portugál bajnokság is beszállt a versenybe a héten, méghozzá Nicolas Gaitan góljával. Az argentin középpályás szerezte a Benfica egyetlen, győzelmet jelentő gólját, ezzel nyertek a Belenenses ellen. Saját térfeléről indulva fűzött be három védőt Gaitan, mindenkit lefutott, majd 25-30-ról, becsúszva nyesett alá a labdának, miután a Matt Jones kapus valamiért a 16-os közepén ácsorgott.

És akkor a ráadás. Hasonló gólra készült Lucas Moura is a PSG-ben az Olympique Marseille ellen, ám végül hoppon maradt.