Az Atleti, az Arsenal és a Bayern a nap nyertese

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis, Gabi, Tiago, Koke, Arda Turan, David Villa, Diego Costa. Cserék: Aranzubia, Alderweireld, Sosa, Mario Suarez, Diego, Adrian, Raul Garcia.

Barcelona: Pinto, Alves, Piqué, Mascherano, Adriano, Sergio, Cesc, Iniesta, Alexis, Pedro, Messi. Cserék: Oier, Bartra, Jordi Alba, Song, Xavi, Neymar, Tello.

• Az viszont már biztos, hogy a sérült Thiago Alcantara mellett Bastian Schweinsteiger és Mario Mandzukic sem játszik majd a Bayern Münchenben.

• Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey, Cazorla, Özil - Podolski, Giroud. Cserék: Szczesny, Vermaelen, Rosicky, Wilshere, Monreal, Flamini, Sanogo.

Hull City: McGregor - Davies, Bruce, Chester, Rosenior - Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler - Quinn, Fryatt. Cserék: Harper, McShane, Figueroa, Koren, Boyd, Sagbo, Aluko

• Nekik ez a szezon utolsó meccse, az Atléticóra viszont még vár egy hét múlva a Bajnokok Ligája-döntő a Real ellen. Ezért is érdemes lesz figyelni főleg Diego Costát, aki combsérüléssel bajlódott korábban - ha rásérülne, nagyon hiányozna jövő szombaton a csapatból.

• Keep fighting Michael! - vagy is Küzdj tovább Michael! felirattal a cipőjén játszik majd Lukas Podolski, az Arsenal német csatára.

• Akkor is az FA Kupát nyerték meg, amiért ma is mennek. Kilenc éve a Manchester United volt az ellenfél, 0-0-s döntetlen után tizenegyesekkel nyertek. A Hull City viszont történelmet írna, ha nyerne, hiszen soha semmilyen kupát nem szereztek még meg. Ha megtennék, 1921 óta az első csapat lehetnének, amely az első osztályba való feljutása után egyből megnyerné az FA Kupát, akkor a Tottenhamnek sikerült ez.

• Idén eddig ötször játszott egymás ellen a Barcelona és az Atlético Madrid, ám a Barca egyetlen egyszer sem tudott nyerni - négy döntetlen volt és egyszer kikaptak, a BL-ben. Tata Martino csapata ráadásul csupán két gólt tudott szerezni az öt meccsen, mindkettőt Neymar lőtte, ám ő ma csak a kispadon kezdi a mérkőzést.

Sem Martino, sem Diego Simeone nem varált túl sokat a kezdőcsapaton az eddigi meccseiken, de valami új ötlet kellhet a hazaiaknak, ha nyerni akarnak az Atleti ellen - hogy ez mi, azt a kezdőn nem látni.

A mérkőzésen egyszerű a képlet: Aki nyer, az a bajnok, a döntetlen pedig az Atleticónak kedvez - ők 1996 után nyerhetnének újra bajnokságot. A serleget viszont augusztusig nem kapja meg a győztes. Hogy miért nem, azt itt elolvashatja.

• Félig tartalékos csapattal, igencsak félgőzzel játszva nyert a Real 3-1-re az Espanyol ellen otthon. Ezzel jelenleg a második helyen vannak, de ha a Barcelona szerez legalább egy pontot az Atleti ellen, akkor a Real csak a harmadik lesz - a 2003-04-es szezon óta először maradnának le az első két hely egyikéről.

A gólokat Gareth Bale (64.), Álvaro Morata (86. és 91.), illetve Pizzi (90.) szerezték, Cristiano Ronaldo nem lépett pályára, 10 perccel a kezdés előtt vették ki a kezdőcsapatból.

Real-Espanyol 3-1
  • Az 1950-51-es szezon végén volt utoljára bajnoki döntő a spanyol bajnokságban, vagyis amikor az első két helyen álló csapat egymás ellen játszott, és a mérkőzés végeredményén múlt a sorrend. Akkor a Sevilla és az Atleti mérkőzött meg egymással, a madridiaknak pedig az 1-1 elég volt a bajnoki címhez. Az 1-1 ma is tökéletes lenne nekik.

• A Hull City kezdett, Barcelonában mindjárt indul a meccs.

• A negyedik perc legelején máris az esélytelenebbnek tartott Hull City vezet 1-0-ra, egy szöglet után pattant be Chesterről Huddlestone lövése.

Arsenal-Hull 0-1
  • Pique és Koke akadtak össze, a Barca-védő máris sárga lapot kapott, pedig még csak 5 perce megy a meccs.

• Máris 2-0 a javukra, sokkolták az Arsenalt. Fabianskitól óriási bravúr kellett egy fejes hárításához, segített neki a kapufa is, a kipattanót viszont Davies könyörtelenül bevágta.

Curtis Davies, Arsenal-Hull 0-2
    v
  • Szinte a gólvonalról mentett Gibbs egy ívelés után, döbbenten figyeli a Wembley közönsége, ahogy az Arsenal nem tud mit kezeni a PL 16. helyén zárt csapattal.

• Az elmúlt két percben három helyzetük volt, Pinto izgulhatott kicsit, de nem volt komoly baj. Továbbra is 0-0 a spanyoloknál.

• Potyognak a gólok Londonban, hatalmas szabadrúgásgól Santi Cazorlától. Elképesztően jól helyezte a spanyol, a Hull kapusa csak belenyúlni tudott.

• Futás közben újra meghúzódott az Atlético spanyol csatárának a combja, nem tudja folytatni a mérkőzést, és így a jövő szombati Bajnokok Ligája-döntő is veszélybe került számára. Adrián folytatja a helyén. Costa a kispadon ülve sír, nem lehet megvigasztalni most.

• Egy szerelés után esett a derekára a török, szerencsétlenül érkezhetett, őt is ápolják. Ő sem tudja folytatni, cserélnie kell megint az Atleticónak - érkezik Raúl Garcia, de 22 perc alatt már a második játékosukat veszítik el.

Fábregas kér elnézést Turantól, ahogy lefelé sántikál, ő buktatta percekkel ezelőtt.

• Már nyoma sincs az első 10 perc határozatlanságának a londoniaknál, átvették az irányítást a mérkőzésen, de még mindig hátrányban vannak. Egyre több viszont a helyzetük, így ez könnyen változhat.

• Dani Alves tökéletesen csavart középre, Pedro két védő között simán ugorhatott, nagyon pontos volt a beadás, de fölé fejelt a spanyol, nem tudta rendesen helyezni.

• A képen középen fent a fehér nézők azok az eredményjelző mellett. A hazai szurkolók nagyjából 99 ezren lehetnek.

ErY3Hg1
  • Nagyjából egy labda plusz 2 milliméternyi hely volt Courtois és a kapufa között a rövid oldalon, de a chilei lézerrel kilőtte valahogy éles szögből. Elképesztő mekkora gól. Vezet a Barcelona, a pillanatnyi állás szerint ők lennének a bajnokok.

• Két sárga lap két perc alatt, Diego Godin és Tiago kapták.

• Nagyon nyom az Arsenal a félidő végén, sorban alakítják ki a helyzeteket, az egyenlítés viszont még nincs meg.

• Szép keresztlabda volt a hosszú kapufa mellé, a brazil védőnek kellett szögletre fejelni, mert Adrian nagyon jól érkezett. Sorban rúgja az Atleti a szögleteket, de nem találják meg eddig a magas embereiket.

• 2-1 a Hull Citynek az Arsenal ellen az FA Kupa döntőjében.

• Alexis Sánchez góljával vezet a Barcelona a félidőben. Az öltöző felé menet Piqué és Busquets sos rárontanak a bíróra, utóbbi kapott egy sárga lapot reklamálásáért.

• A legutóbbi három Bayern-Dortmund meccsen elég sok gólt lőttek, a Német Szuperkupában 4-2 volt a Dortmundnak július végén, a bajnokságban pedig mindkét meccs 3-0 lett, raádásul mindkétszer a vendég nyert ennyire.