Ez a poszt a következő Percről percre része:

Eljött az igazság napja

A Barcelona 2-1-re nyerte a Clásicót, Ronaldóéknak nem volt szerencséjük. A Liverpool elszenvedte az első vereségét 2015-ben, Gerrard rekordgyorsan kapott piros lapot. A Manchester United simán nyert, Rooney büntetőt hibázott, a Bayern München otthon kapott ki a Gladbachtól. Ez volt a rangadók vasárnapja.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A Juve ezzel 67 pontos, és 17 pontot ver a két hónapja elég bágyadt AS Romára.

Tévez gólját érdemes megnézni:

• Gera az ötösről fejelt, Hegedűs nagy bravúrral védett.

• Ezzel vezet a Chelsea a Hull City ellen idegenben.

• Baki Ákos buktatta Lamah-t, sárga lap. A büntetőt Mateos a bal sarokba gurította. 1-0-ra vezet az FTC az MTK ellen.

• Ezúttal Fabregas adta a gólpasszt. 10 perc sem telt el a Chelsea 2-0-ra vezet a Hull otthonában.

• A 19. percben Coleman volt eredményes.

• 1-1 lett Mainzban a meccs. Fél hatkor kezdődik a Bayern München-Mönchengladbach rangadó.

• Tíz perc alatt el akarta dönteni a Chelsea a meccset, de a Hull Ahmed El Mohamady révén a 26. percben szépített, majd Hernández két perccel később egyenlített.

• Sydney 7.00
  • Mégpedig Raffael góljával félóráa játék után.

• Coke a gólszerző a Villareal ellen.

• A magyar válogatott a skót válogatottal játszott Felcsúton, az U17-es Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Belvon Attila együttese - amely a nyitófordulóban 1-0-ra kikapott a csehektől - Szalai Attila kiállítása miatt már a 17. percben emberhátrányba került. A skótoktól is kiállítottak egy játékost az 51. percben. A négyesből az első két helyezett jut ki a májusi, bulgáriai Eb-re, írja az MTI.

U17-es Eb-selejtező, elitkör, 2. forduló:

Magyarország-Skócia 0-0

Csehország - Bosznia-Hercegovina 2-2 (0-0)

• FTC-MTK 2-0, ezzel egy pontra feljött a második MTK mögé a Ferencváros.

• A Hull a vendéglátó, a 3. londoni gólt Rémy szerezte.

• A Gladbach kétszer találta a kaput, ezzel vezetett 2-0-ra. Szép akció volt, de Neuer mintha benne lett volna a második gólban. A vége is ez maradt.

Bundesliga, 26. forduló:

• Bayern München-Borussia Mönchengladbach 0-2 (0-1)
    • FSV Mainz 05-VfL Wolfsburg 1-1 (1-0)
    • FC Schalke 04-Bayer Leverkusen 0-1 (0-1)
    • VfB Stuttgart-Eintracht Frankfurt 3-1 (0-0)
    • SC Paderborn-1899 Hoffenheim 0-0
    • SC Freiburg-FC Augsburg 2-0 (0-0)
    • Hannover 96-Borussia Dortmund 2-3 (1-1)

18. VfB Stuttgart          26  27-46  23

• Továbbra is nagy fölénnyel vezeti a bajnokságot a Chelsea, amely két gyors góljával 2-0-ás vezetést szerzett a Hull City otthonában, de aztán a 20. perc után kiegyenlített a Hull. A második félidő hajrájában behúzta a győzelmet a londoni csapat. Így hat ponttal vezet a City előtt úgy, hogy eggyel kevesebb meccset játszott.

• A Monaco idegenben győzte le 3-1 a Reimst, ezzel 4. a bajnokságban, de eggyel kevesebb meccset játszott a többieknél.

• Lovrencsics Gergőt a 61. percben lekapták a lengyel rangadón, abban a percben, amikor az ellenfél kapusát kiállították. A Lech Poznan-Legia Warszawa-meccs akkor még 0-0 volt, de aztán négy perc alatt kettőt lőttek a hazaiak. Kádár a 73. percben állt be. 2-1 lett a vége.

• A Clásicó egy-egy nagy jelenetét mutatja be a Marca infografikája, minden egyes rajz mellett megtalálhatók a hozzájuk kapcsolódó leírások, olyan emlékezetes esetekkel, mint amikor megdobálták Figót, amikor Mourinho szemen bökte Tito Vilanovát, vagy amikor Mourinho még Robson segédjeként ült a kispadon. De ott van Messi félpályás szólógólja, Eto'o nagy gólja, vagy éppen Ronaldo és Guardiola vonal melletti adok-kapokja. Ha még ennél is többre kíváncsi, kattintson!

• Elche-Valencia 0-4 (0-1)
  • Neuer biztosan nem aranylabdás állapotban védett, két potyája volt.

• 1963. január 27. Barcelona - Real Madrid 1-5. Puskás Ferenc egymaga hármat lőtt, Alfredo Di Stefano és Gento talált még be.

Egyéb nagy arányú különbségű győzelmek:

1974. február 17.: Real Madrid - Barcelona 0-5, feszültségben akkor sem volt hiány, az előző nyáron ugyanis Johann Cruyff visszautasította a Madrid ajánlatát, hogy a Barcát válassza.

1995. január 6.: Real Madrid - Barcelona 5-0. Mekkora átokfajzat, aki a Barcelonából a Realhoz megy? Ilyen volt Laudrup aki összekülönbözött Cruyff-fal. Meg is nyerték a bajnokságot.

2009. május 2.: Real Madrid - Barcelona 2-6. Pep Guardiola dominanciája itt teljesedett ki.

2010. november 29.: Barcelona - Real Madrid 5-0. Jose Mourinho romokban, pedig ha valaki, neki megvolt a kellő önbizalma hogy véget vessen a Barcelona-dominanciának. Ennyire sikerült. Akkor.

• A nap keleti rangadóján 1-0-ra nyert. A 4. a Debrecen, 6. a DVTK.

• Bravo – Alves, Piqué, Mathieu, Jordi Alba – Rakitic, Mascherano, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar.

Cserék: Ter Stegen, Montoya, Bartra, Adriano, Busquets, Xavi, Rafinha, S. Roberto, Pedro.

• Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modric, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.

Cserék: Keylor Navas, Varane, Arbeloa, Illarramendi, Lucas Silva, Jesé, Chicharito.

• Az El Clásicó a földkeregség legjobban várt futballmeccse, ami sokkal több mint csak egy mérkőzés. Mindig egy politikai, földrajzi, nemzeti és történelmi kiállás is egyben: Katalónia Spanyolország ellen.

Amióta meg felerősödtek a katalán függetlenségi törekvések még inkább. A Barca több mint egy klub-mantra nagyon sokat jelent a katalán szurkolóknak. A gránátvörös-kék a katalán nacionalizmus szimbólumává vált, míg a Camp Nou az a hely, ahol a rajongók a saját nyelvükön tiltakozhattak a Franco-diktatúra ellen.

• A Barcelona sikereinek záloga az elmúlt évtizedben, a játékmester Xavi Hernández feltehetően utoljára léphet pályára a Real Madrid ellen a spanyol bajnokságban. A nyáron valószínűleg Katarba megy levezetni.

A Barca 6-osa már 35 éves is elmúlt, legutóbb Iniesta nyilatkozta azt, hogy kettejüknek már nem megy úgy az összjáték mint néhány éve. 1991-ben, Xavi 11 évesen csatlakozott a Barcelonához, majd a felnőttcsapatban 1998-ban mutatkozhatott be a Mallorca ellen a kupában. Eddig 748 alkalommal lépett pályára a Barcelonában.

7-szer nyert bajnokságot, háromszor BL-t, kétszer spanyol kupát, kétszer UEFA Szuperkupt, hat spanyol Szuperkupát és kétszer Klubvilágbajnokságot, és kétszer lett harmadik Aranylabda-szavazáson.

A Real Madrid legendája Iker Casillas is az utolsó összecsapására készülhet, bár nála még nem dőlt el, hogy elhagyja-e nyáron a Real Madridot. Casillas Real-nevelés, sokáig érinthetetlennek számított, védéseivel többször is fontos mérkőzéseket döntött el, majd 2013-ban José Mourinho alatt elveszítette pozícióját, a portugállal is összeveszett, de az abszolút vezérszerepet Ancelottinál sem sikerült visszaszereznie.

Hírnevén kétszer is hatalmas folt esett, tavaly a világbajnokságon a spanyol válogatottban szenvedett, klubjában pedig a Bajnokok Ligájában róttak fel neki az Atletico ellen egy gólt.

Azóta ugyan ő lett megint az első számú kapus, de egyre többet hibázik, nem csodálkoznánk, ha a nyáron a Real rettenetesen sok pénzért egy kapust újítana be.

• Eképpen:

• Már sportlapot lehetne indítani annak a kérdésnek a körüljárására, hogy vajon miért nem talál be Cristiano Ronaldo szabadrúgásból? Vajon ma megtörik-e a rossz hagyomány?

Szabadrúgásból lő gólt a Barcának?

• Michael Laudrup 1989-től 1994-ig játszott a Barcelonánál, de aztán átigazolt a Real Madridhoz, miután összeveszett Cruyff-fal. A Reallal bajnok lett.

Robert Prosinečki 1994-ben hagyta ott a Real Madridot, aztán az Oviedo érintésével egy évvel később a Barcelonánál kötött ki. Két gólja volt, ezért egy év múlva onnan is tovább állt.

Gheorghe Hagi 1990-92 között a Real Madrid focistája volt, aztán két évre a Bresciához került, hopgy aztán 94-96 között a Barcelonában folytassa.

A Barcelona jelenlegi edzője, Luís Enrique is a Realnál kezdte karrierjét, ahova a Gijontól került. Öt év alatt 15 gólt szerzett, de aztán átment a Barcelonához, ahol 2004-ig futballozott, ezalatt 73 gól lőtt.

Dani Garcia, a Real Madridnál 97-98-as idényben játszott, majd egy év mallorca után a Barcelonánál kötött ki, ahol négy szezont húzott le.

Luis Figo 2000 aranylabdása 1995-2000 között a Barcelonánál futballozott, majd gyűlöletes módon átment az akkor kiépülő Galaktikusokhoz, ahol szintén öt évet húzott le. Ennek elismeréseként egy disznófejet dobtak hozzá a Camp Nouban egy Clásicón.

Albert Celades a Barcelonában nevelkedett, aztán a Barcelona B-től a nagy csapathoz került, amelyet 1999-ben hagyott el, hogy egy rövidke celtás kitérő után a Realnák kössön ki. Jelenleg ő a spanyol U21-es válogatott edzője.

A Real-nevelés Alfonso Pérez 1991-1995 között a Realnál szolgált, 2000-ben szerződött a Barcelonához, 2002-ig játszott, két gólt szerzett.

A világ valaha volt legjobb csatára, a brazil Ronaldo a 1996-1997-es szezonban játszott a katalánoknál 34 gólt szerzett, majd az Inter érintésével 2002-ben a Realhoz ment, és a Galaktikusok időszakának meghatározó játékosa lett.

Aki szívből gyűlölte a Realt, Samuel Eto’o. A madridi nevelésre az anyaegyesület nem tartott igényt, folyamatosan kölcsönadták, aztán végleg lepasszolták Mallorcára, ahol szenzációsan játszott, innen elvitte a Barcelona, amivel BL-t, bajnokságot is nyert. Eto’o még ma is aktív, a Sampdoriában játszik.